Miliony lidí vyšly do ulic Ria de Janeira, město zachvátila karnevalová horečka

Desítky, možná stovky průvodů ovládly brazilské město Rio de Janeiro. Do ulic vyšly slavit podle odhadů až dva miliony lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Ria de Janeira Eduardo Paes (vpravo) symbolicky předal klíče od města karnevalovému králi | Foto: Reuters

Jeden z nejznámějších karnevalů světa v Riu de Janeiru potrvá do 4. března. Do myslí lidí se zapsal především díky snědým kráskám, pestrobarevným kostýmům a ohromným alegorickým vozům, které jsou k vidění na známém sambodromu.

„Je to záplava nejenom stovek tisíc lidí, ale i zvuků, barev a masek,“ přiblížil jihoamerický zpravodaj Českého rozhlasu David Koubek.

Karneval je výjimečný jedním výročím. Sambodrom, na kterém se předvádějí největší školy samby, slaví letos 30 let od otevření.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karneval v Riu de Janeiru sledoval zpravodaj Českého rozhlasu David Koubek

Tehdy v roce 1984 na něm získala titul šampiónky karnevalu škola samby Portela. Tato škola je zajímavá také tím, že od doby, co poprvé vyhrála na sambodromu, na další podobný úspěch marně čeká.

O titul nejlepší školy samby se letos bude ucházet 12 souborů. Karneval potrvá do 4. března a radnice očekává, že akce městu přinese v přepočtu 14,5 miliardy korun.

Přes milion zahraničních turistů, které druhé největší brazilské město očekává, navíc bude pro bezpečnostní složky zkouškou před červnovým mistrovstvím světa ve fotbale.


Zvětšit mapu

David Koubek, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme