Lidem v Hostinném vadí nadměrný hluk. Auta jezdí přes rozbitý most

Obyvatele Hostinného trápí nadměrný hluk a zhoršená dopravní situace ve městě. Tu způsobuje rozbitý most. Od září 2013 přes něj vede železná konstrukce. S plnohodnotnou opravou se zatím nepočítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolony před mostem v Holýšově

Kolony před mostem v Holýšově | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

„Je to nonstop 24 hodin a nejhorší je to v noci. Kvůli zápachu a prachu nemůžeme větrat a až budou tepla, tak si nedovedeme představit, jak to bude vypadat,“ říká důchodce Václav Veselý.

Ten, který bydlí v jednom z domů nedaleko mostu v Hostinném. Provoz po mostu je hlučný, řidiči navíc často překračují předepsanou rychlost 5 km v hodině. A protože je provoz přes náhradní mostní konstrukci pouze jednosměrný, způsobují další potíže auta, která čekají na průjezd.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problém obyvatel Hostinného se zajímala Hana Novotná

Potvrzuje to i lidovecký starosta Karel Klíma. „Most přes řeku Čistou je nejvážnějším problémem města. Rozděluje ho na dvě části a nemám alternativu. Provizorium, které tam bylo nainstalováno, zajišťuje provoz v rámci města i dálkovou dopravu,“ vysvětluje starosta.

Provoz přes Hostinné se ještě zesílí od dubna, kdy přes město znovu povede objížďka kvůli výstavbě průmyslové zóny Vrchlabí v úseku z Horek u Staré Paky do Studence. Na nový most se v současné době zadává projektová dokumentace.

Peníze na něj ale ještě nejsou. „Zatím to není úplně jasné. Až bude projektová dokumentace a stavební povolení, tak bude kraj určitě hledat řešení. Těch možností je víc. Dotace, vlastní prostředky i průmyslová zóna,“ říká Jiří Brandejs ze správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje.

Most v Hostinném budou využívat ještě i další objížďky. Přestavby mostu a odstranění železné mostní konstrukce se tedy Hostinští dočkají nejdříve v roce 2016.

Hana Novotná, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme