Největší medailovou nadějí je sprinter Maslák, zranění vyřadilo koulaře Prášila

Na halové mistrovství světa do polských Sopot nakonec odletí osm českých atletů. Kvůli zranění vypadl z nominace koulař Ladislav Prášil. Má natržený šikmý břišní sval. Šéftrenér výpravy Tomáš Dvořák potvrzuje, že je to problém, se kterým se nedá závodit.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ladislav Prášil

Ladislav Prášil | Zdroj: ČTK

„Je to místo, které ho hodně omezuje v pohybu, který potřebuje ve vrhačském kruhu udělat. Takže to není jenom nějaká bolístka, ale v tuto chvíli závažný problém. Věřím, že se dá do léta na sto procent dohromady. To, co v něm vězí, pak ukáže na mistrovství Evropy v Curychu,“ vysvětluje bývalý světový rekordman v desetiboji.

I další český medailový adept, sprinter Pavel Maslák, si po mítinku Praha Indoor stěžoval na lehké zdravotní problémy. Nachlazení už ale odeznělo a teď je podle Tomáš Dvořáka spolufavoritem běhu na 400 metrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na mistrovství světa do polských Sopot odletí osm českých atletů, kvůli zranění vypadl z nominace koulař Prášil

„Co se povede, to se povede. Pavel má našlápnuto a dispozice, které má ho předurčují k medaili. Kdyby nebyla, tak i on bude asi zklamanej. Jsem optimista, tak věřím v tu nejblyštivější. Koukal jsem na závody jeho soupeřů, a oni to zdaleka tak rychle nerozebíhají."

A protože se čtvrtka běhá v hale na dva ovály, je velmi důležité, kdo po polovině trati seběhne jako první. Další sprinteři pak totiž musí své soupeře složitě obíhat. I když se o Pavlu Maslákovi mluví jako o hlavní hvězdě českého týmu, on sám žádný zvýšený tlak nevnímá.

„Necítím vůbec žádný tlak, Nepřijde mi, že bych měl jet jako nějaká hvězda nebo největší adept na medaile. V tomhle jsem úplně mimo,“ vysvětluje sprinter, který v aktuální halové sezoně překonal evropské rekordy na 300 a 500 metrů. Pavla Masláka čeká rozběh už v pátek dopoledne, ale nejspíš v něm nepůjde úplně naplno.

Věřím v český rekord, říká před světovým šampionátem Pavel Maslák

Číst článek

„Dají se tam určitě pošetřit síly, protože v rozběhu stačí vyhrát, aby byla dobrá dráha. V semifinále, když člověk nevyhraje, tak může být losovaný do třetí nebo čtvrté dráhy a může chytit trojku, což moc výhodné není. Takže tam už se šetřit nedá,“ uvažuje Pavel Maslák nad taktikou, se kterou vstoupí do závodů.

Rovnou finále si zaskáče Jan Kudlička, protože tyčkaři nemají kvalifikaci. V Sopotech bude chybět světový rekordman Lavillenie a zbylí závodníci jsou velmi vyrovnaní. A i proto cítí Kudlička větší naději na úspěch.

„Určitě ta šance je větší než roky předtím. Ale to se uvidí. Je to tyč. Může se stát, že kdyby tam ti favoriti byli, tak třikrát netrefí stojany a neskočí jo,“ dodává Jan Kudlička.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme