NHL: Krejčí vstřelil hattrick, Hemský dva góly. Bodovali i Češi v New Jersey

Český útočník David Krejčí byl hlavní hvězdou zápasu Bostonu s Floridou. Vstřelil tři branky a zařídil vítězství Bruins 4:1. Dvě branky si v duelu Edmontonu s Ottawou připsal Aleš Hemský. Prosadila se i česká enkláva v dresu New Jersey Devils.

David Krejčí se se spoluhráči raduje ze vstřeleného gólu

David Krejčí se se spoluhráči raduje ze vstřeleného gólu | Zdroj: ČTK

Sedmadvacetiletý Krejčí začal své představení již v osmé minutě. Vystihl přihrávku hostujících obránců za brankou a překonal i Tima Thomase v brance Floridy.

Z podobného prostoru vstřelil i svůj druhý gól. Na konci druhé třetiny si mezi kruhy našel odraženou střelu a nechytatelně zvýšil už na 3:0. Hattrick dovršil patnáct sekund před koncem střelou do prázdné branky a na led v Bostonu začaly létat čepice.

V posledních dvou zápasech si útočník Bostonu připsal už pět bodů. Představení proti Floridě totiž předcházel zápas proti New Yorku Rangers, ve kterém si připsal dvě asistence.

První hvězdou zápasu se stal i Aleš Hemský. V zápase s Ottawou nejdřív po krásném sólu vyrovnal na 1:1. Uprostřed druhé částí pak přesnou střelou otočil skóre na stranu olejářů, kteří nakonec porazili Senators 3:2.

Jágr ztrácí na Gordieho Howea už jen 8 asistencí

Ďáblové z New Jersey v napínavém zápase porazili Detroit a v tabulce Východní konference na něj ztrácí už jediný bod. V dresu Devils se prosadili i tři Češi. Na začátku třetí třetiny se v přesilové hře prosadil Marek Židlický s vydatným přispěním Patrika Eliáše.

Na 3:2 pro Devils upravil Travis Zajac, který dorazil střelu Jaromíra Jágra. Český útočník s číslem 68 se díky přihrávce se osamostatnil na devátém místě v pořadí hráčů s nejvyšším počtem asistencí v historii NHL. Na osmého Gordieho Howea ztrácí osm přihrávek.

V dramatickém závěru rozhodl o výhře New Jersey 4:3 Stephen Gionta.

Výsledky NHL

Boston - Florida 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 8., 40. a 60. Krejčí, 12. Iginla - 53. Campbell. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17.565.

New Jersey - Detroit 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Branky: 1. Henrique, 41. Židlický (Eliáš), 47. Zajac (Jágr), 60. Gionta - 12. Franzén, 28. Brendan Smith, 50. Bertuzzi. Střely na branku: 29:23. Diváci: 16.592.

Columbus - Dallas 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 15. a 56. Anisimov, 2. Jenner, 12. Umberger - 42. Goligoski, 44. Daley. Střely na branku: 20:33. Diváci: 15.661.

Chicago - Colorado 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 37. Ben Smith, 48. Toews - 23. Talbot (Hejda), 42. O´Reilly, 53. Barrie, 60. Stastny. Střely na branku: 38:21. Diváci: 21.361.

St. Louis - Tampa Bay 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Berglund, 38. Oshie, 44. Steen, 60. Tarasenko - 8. Killorn, 15. Johnson. Střely na branku: 29:17. Diváci: 18.602.

Nashville - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 21. Hörnqvist - 21. a 48. Niskanen, 58. Kunitz. Střely na branku: 19:19. Diváci: 17.113.

Winnipeg - NY Islanders 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 11. a 55. Ladd - 18. McDonald, 22. Lee, 64. Grabner. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Střely na branku: 38:27. Diváci: 15.004.

Phoenix - Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 18. Vermette. Střely na branku: 32:22. Diváci: 13.449.

Edmonton - Ottawa 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 15. a 29. Hemský, 45. Eberle - 6. Spezza (M. Michálek), 58. Karlsson. Střely na branku: 30:36. Diváci: 16.839.

San Jose - Carolina 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 14. Havlát, 20. Burns - 13. Tlustý, 25. Lindholm, 65. Harrison. Střely na branku: 37:35. Diváci: 17.562.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít