Plzeň opět ožije africkou kulturou. Festival nabídne filmy, přednášky či ochutnávky jídel

Zájemci o cizí kraje se mohou opět po roce blíže seznámit s kulturou černého kontinentu. V Plzni dnes totiž začíná festival afro kultury nazvaný Afrika naživo. Potrvá skoro dva měsíce a nabídne řadu novinek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival Afrika naživo v Plzni | Foto: www.afrikanazivo.cz

Třicet jedna dní nabídne třicet jedna různých programů. Hlavní náplň festivalu popisuje manažerka projektů občanského sdružení Cultura Africa, paní Yambi.

„Chceme, aby přednášky byly osobním vyprávěním Afričanů o svých zemích a kulturách, takže lidé se budou moci ptát a podobně. Potom budeme mít filmové večery, to je také novinka. Snažíme se skoro každý čtvrtek mít nějaký film s africkou tématikou, nabízíme bubenické a taneční workshopy, všechny jsou vedené africkými lektory.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Program festivalu Afrika naživo v Plzni přiblížila redaktorka Monika Klímová

Součástí jsou také dva koncerty a dva taneční večery.

„Jedna party bude taková opravdu typicky africká, máme tam dokonce tanečníka, která předvede moderní konžský tanec a bude ho vyučovat, takže si s námi všichni můžou zatancovat. A zlatá třešinka na dortu bude Africký ples, který bude 18. dubna na konci celého festivalu,“ dodává paní Yambi.

Vstřebávat africkou kulturu můžete ale mohou návštěvníci už od začátku festivalu. Pestrý program zahájí dnes v 18 hodin v kulturním domě Peklo přednáška rodilého Afričana.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme