Rekonstrukce třídy Míru v Pardubicích přenesla hlavní dopravní zátěž na Sukovu třídu

Hlavní pardubická ulice, třída Míru, je od pondělí 3. března staveništěm. Začala tam dlouho očekávaná rekonstrukce. Stavební firma má rok na to, aby změnila lokalitu na městský bulvár s omezenou dopravou. Kvůli rekonstrukci zabraly vozy pardubické MHD jeden jízdní pruh na Sukově třídě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekonstrukce pardubické třídy Míru odstartovala | Foto: Drahomíra Bačkorová | Zdroj: Český rozhlas

Od pondělí jezdí po Sukově třídě navíc 600 trolejbusů denně, a to v pruhu vyhrazeném oranžovými pruhy. Ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán potvrdil, že ostatní auta musí používat pouze druhou část vozovky.

„Vyhrazené jízdní pruhy jsou definovány značením na komunikaci. Samozřejmě je to pruh vyhrazený pro městskou hromadnou dopravu, použít se dá při odbočování do přilehlých komunikací. Nicméně pro souvislou jízdu je to pouze pro autobusy a trolejbusy,“ vysvětlil.

Třída Míru je hlavní tepnou Pardubic, po které denně projdou tisíce lidí. Veškeré práce na její rekonstrukci mají skončit do 28. února 2015. Podle pardubické radnice se během jednoho roku bulvár změní k nepoznání.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme