Soud se vrací k případu vraždy patnáctileté dívky v Jihlavě, možná už padnou tresty

Tři mladíci obvinění z vraždy patnáctileté Petry z Dudína na Jihlavsku opět stanou před soudem. Podle obžaloby jeden z nich vyhodil dívku z okna a poté zavolal kamarády, se kterými dívku brutálním způsobem zabili. Všem obviněným ve věku od 19 do 21 let hrozí až výjimečné tresty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud, Brno

Krajský soud, Brno | Foto: Eva Odstrčilová

Případ projednává Krajský soud v Brně. Jeden z obviněných požádal při únorovém stání o neveřejný proces, ale soudce jeho žádost zamítl.

Při následném čtení výpovědí vyšlo najevo, že před vraždou měl obviněný Michal Kisiov s teprve patnáctiletou Petrou pohlavní styk. Dívka mu pak údajně měla vyhrožovat udáním za znásilnění a on ji ve vzteku vyhodil z okna.

Poté, co pád přežila, zavolal Kisiov svým známým Tomáši Zavřelovi a Jakubu Doležalovi a pozval je domů. Společně pak začali přemýšlet, jak se dívky zbavit. Nakonec ji uškrtili, tělo zabalili do prostěradla a vhodili ho do kontejneru. Ostatky skončily na skládce, kde se po několika dnech našly.

Soud dnes vyslechne svědky a očekává se i vyřčení rozsudku. Kisiov a Zavřel jsou obvinění z vraždy a hrozí jim až výjimečný trest. Doležal byl nejdříve obviněn z napomáhání při odklizení těla, ale na základě svědectví obvinění soud přehodnotil na napomáhání k vraždě.

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme