Herci Činoherního divadla by mohli hrát v Teplicích. Nabídl jim to tamní primátor

Soubor ústeckého Činoherního divadla by mohl přesídlit do Teplic. Nabídku dostal od tamního primátora Jaroslava Kubery z ODS. Nebylo by to ale hned. Podle Kubery by bylo nejdříve nutné opravit prostory klubu Aktuál v teplickém divadle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smrtku před Činoherní studio v Ústí nad Labem dali divadelníci poté, co ztroskotala jednání s radním Pavlem Dlouhým (ČSSD) | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„Chtěli bychom je samozřejmě využít víceúčelově, protože jednoúčelově je to velmi obtížně financovatelné,“ řekl a pokračoval:

„Takže ta možnost tady je, ale aby si nikdo nedělal iluze, že to je záležitost dvou nebo tří měsíců, protože jenom oprava – i kdyby na ni byly peníze – bude trvat minimálně rok, rok a půl.“

I přesto tuto možnost ústečtí divadelníci zvažují. Kubera připustil i finanční podporu divadla. Vše by ale musela schválit rada a zastupitelstvo Teplic.

„Když si můžeme dovolit financovat filharmonii, tak bychom byli schopni zabezpečit i činnost činoheráku, ale je potřeba to projednat s orgány města, jestli by taková vůle byla,“ dodal primátor Teplic.

Činoherní divadlo v Ústí nad Labem z finančních důvodů zaniká. Město založilo vlastní Činoherní studio, ale přechod souboru ještě není jasný.

Gabriela Hauptvogelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme