Středoškoláci z Blatné získali cenu Evropské unie. Zkoumali lidská gesta

Střední odborná škola v Blatné získala prestižní cenu Evropské unie. Škola se zaměřením na výpočetní techniku a ekonomiku získala ocenění za nejlepší eTwinningový projekt, do kterého se zapojuje přes třicet zemí Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budějovičtí studenti zkoušejí maturitu nanečisto | Foto: Kateřina Hálová

„Náš projekt byl zaměřený na fotografii. Fotili jsme typická gesta, která studenti a lidé v naší zemi používají. Ke gestům jsme přiřadili, co znamenají a anglický komentář,“ vysvětluje koordinátorka projektu Marie Švehlová.

„Zajímavé je, že gesta nejsou v každé zemi stejná,“ vyzdvihuje Marie Švehlová hlavní zjištění projektu, do kterého se zapojili středoškoláci z Blatné.

Projekt „Fotografie jako pedagogický nástroj“ byl vyhodnocen jako nejlepší evropský projekt v kategorii od 16 do 19 let. Čtyři nejaktivnější žáci školy se na začátku dubna vydají na 4 dny do Bruselu na slavnostní předávání cen.

ETwinning je elektronické partnerství škol, při kterém žáci i učitelé pracují na společných projektech s dalšími evropskými školami. Žáci díky eTwinningovému projektu poznávají kulturu jiných zemí a zdokonalují se v cizím jazyce.

Projektu se může zúčastnit jakákoli mateřská, základní či střední škola. Spolupracovat mohou učitelé, žáci i například knihovníci. Podporu zajišťuje centrální podpůrné středisko, které koordinuje eTwinningové aktivity v rámci Evropy.

Romana Lehmannová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme