Fotbalová jednadvacítka prohrála s Norskem 1:2

Čeští fotbalisté do jednadvaceti let prohráli v přípravném utkání na Žižkově s Norskem 1:2. Výběr trenéra Jakuba Dovalila dostal do vedení Matěj Hanousek, hosté ale v druhém poločase díky brankám Bergeta zápas otočili.

Amin Nouri z Norska (vlevo) obírá o míč Matěje Hanouska

Amin Nouri z Norska (vlevo) obírá o míč Matěje Hanouska | Zdroj: ČTK

Norové přijeli do Prahy s o dva roky starším výběrem a šesti hráči se zkušenostmi z reprezentačního áčka, tempo zápasu ale v první půli udávali domácí. Už ve třetí minutě trefil Houska z přímého kopu tyč a dvakrát zahrozil Krmenčík.

Gólu se český tým dočkal až těsně před přestávkou. Hanousek se na vápně postavil k přímému kopu a po přeběhnutí Housky přes míč překvapil norského gólman technickou střelou do středu branky.

Vedení si však český tým dlouho neužil a už šest minut po přestávce Norové vyrovnali. Berget dostal přihrávku mezi Holeše s Kalasem, který odehrál celý zápas po téměř pěti měsících, a sám před Koubkem se útočník se nemýlil.

Podobná akce pak předcházela i vítězné brance Norska. V předposlední minutě se o ni postaral opět Berget a připravil českému výběru první porážku po čtyřech zápasech.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Praze na Žižkově:

ČR - Norsko 1:2 (1:0)

Branky:
42. Hanousek - 51. a 89. Berget. Rozhodčí: Visser - Ponsar, Bequet (všichni Belg.).