NHL: Voráček pomohl dvěma góly k vítězství Flyers nad Washingtonem

Hokejový útočník Jakub Voráček se v NHL podílel dvěma góly na výhře Philadelphie 6:4 nad Washingtonem a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Flyers rozhodli už v úvodní polovině utkání, kterou ovládli 4:0. Premiéru v dresu Ottawy si odbyl Aleš Hemský, jeho tým ale prohrál v Calgary 1:4.

Aleš Hemský (u mantinelu s číslem 83) nebude na premiéru v dresu Ottawy vzpomínat rád, Senators prohráli s Calgary 1:4 | Zdroj: Reuters

Voráček se poprvé gólově radoval v 9. minutě, kdy střelou zápěstím zvyšoval už na 2:0 pro svůj tým. Brankáře Bradena Holtbyho překonal navíc ještě po rychlém průniku osm minut před koncem řádné hrací doby. Do prázdné branky pak pečetil výhru Flyers Downie.

Premiéru v dresu Ottawy začal Aleš Hemský na pravém křídle prvního útoku Senators a na ledě strávil necelých 16 minut, během kterých si do statistik zapsal dvě střely. O tom, že jeho úvodní duel v novém působišti nebude vítězný, se jednou asistencí zasloužil na straně soupeře i Jiří Hudler. Olomoucký rodák přihrávkou od zadního mantinelu připravil gól na 3:0, který v závěru prostřední části vstřelil Colborne.

Kanadský bod za asistenci si připsal také kapitán českého národního týmu ze Soči Tomáš Plekanec. O vítězství nad Anaheimem ale musel Montreal nakonec rozhodnout až v samostatných nájezdech, což se mu zásluhou Markova podařilo.

Hokejista Hemský bude hrát za Ottawu, týmy mění i Erat, Klesla a Neuvirth

Výsledky NHL:

NY Rangers - Toronto 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 46. McDonagh, 47. Moore - 22. a 62. Bozak, 42. Kadri. Střely na branku: 37:29. Diváci: 18.006.

Philadelphia - Washington 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)
Branky: 7. a 26. Giroux, 9. a 52. Voráček, 32. Raffl, 60. Downie - 35. Ward, 47. Ovečkin, 50. Brouwer, 54. Laich. Střely na branku: 30:25. Diváci: 19.919.

Calgary - Ottawa 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 3. Granlund, 30. Byron, 38. Colborne (Hudler), 52. Cammalleri - 51. Turris. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.289.

Anaheim - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Jackman, 30. Beauchemin, 39. Winnik - 9. B. Gionta (Plekanec), 13. Pacioretty, 40. Gallagher, rozhodující sam. nájezd Markov. Střely na branku: 42:31. Diváci: 17.174.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít