Na opuštěnou trať do Jemnice by se mohly vrátit čtyři pravidelné vlakové spoje

Ožije historická trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí? Náměstek hejtmana pro dopravu Libor Joukl se právě v Jemnici setká se starosty všech obcí podél trati. Budou řešit, jestli se na trať vrátí čtyři pravidelné vlakové spoje. Ty by pak mohly začít jezdit už od příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlakové koleje

Vlakové koleje | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

Vlakovou dopravu do Jemnice Kraj Vysočina zrušil v roce 2010. Podle kraje proto, že byla neekonomická a nerentabilní.

Místo zrušených vlaků kraj zavedl autobusy, jenže právě to se příznivcům železnice od začátku nelíbí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O možném obnovení provozu na železniční trati do Jemnice informoval reportér Michal Malý

„My jsme si řekli, že je to škoda, protože cítíme z regionu stále zájem o tu trať. Město Jemnice má zájem převzít ji do své správy,“ říká Martin Kouřil ze Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě.

Na druhou stranu autobusy jsou výrazně komfortnější, zajíždějí přímo do obcí včetně těch, které jsou od tratě vzdálenější.

Komfortu autobusů se teď však obce dobrovolně zříkají a chtějí čtyři páry autobusových spojů vyměnit za čtyři páry spojů vlakových.

Místo autobusů by tak Kraj Vysočina začal mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí znovu dotovat vlaky. Zatím po trati jezdí jen občasné výletní spoje pro turisty.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme