Biatlonista Soukup skončil v Pokljuce až devatenáctý, Johanidesová dvaačtyřicátá

Českým biatlonistům se ve sprinterském závodě Světového poháru ve slovinské Pokljuce nedařilo. Nejlepší z české pětice Jaroslav Soukup skončil až devatenáctý. Na vítězného Švéda Ferryho ztratil Soukup v cíli minutu a devět sekund.

Jaroslav Soukup bude v pondělí odpoledne útočit na druhou olympijskou medaili

Jaroslav Soukup bude v pondělí odpoledne útočit na druhou olympijskou medaili | Zdroj: ČTK

Bronzový medailista z olympijského sprintu v Soči začal ve svižném tempu, z první střelby navíc odjížděl bez chyby. U té druhé už ale Soukup dvakrát chyboval a v cíli se musel s více než minutovou ztrátou na vítěze spokojit s 19. místem.

Na dva trestné okruhy musel také Ondřej Moravec, běžecky tentokrát ale na Soukupa nestačil. Za svým reprezentačním kolegou zaostal o víc než půl minuty a v cíli měl až 26. nejrychlejší čas. Moravec tím vypadl z první desítky pořadí Světového poháru.

Z vítězství se na desetikilometrové trati radoval i přes jednu chybu na střelnici Švéd Björn Ferry. Sekundu a půl na něj ztratil druhý Rus Oleg Šipulin, třetí skončil Arnd Peiffer z Německa. Další český reprezentant Michal Krčmář byl 46., Vít Jánov obsadil 56. místo, Lukáš Kristejn byl 82.

V závodu žen chyběla na startu dvojnásobná stříbrná medailistka z olympijských her v Soči Gabriela Soukalová. Čtvrtá žena průběžné klasifikace závod ve Slovinsku kvůli nemoci vynechala. Nejlepších z českých biatlonistek byla tak až dvaačtyřicátá Johanidesová. Vítková doběhla na čtyřicátém osmém místě.

Z vítězství se v Pokljuce radovala Rakušanka Innerhoferová, která porazila druhou Rusku Virolajnenová o necelých deset vteřin. V čele Světového poháru zůstala Norka Bergerová před Mäkäräinenovou z Finska.

Závody SP v biatlonu v Pokljuce:

Muži - sprint 10 km: 1. Ferry (Švéd.) 25:03,5 (1 tr. kolo), 2. Šipulin (Rus.) -1,5 (0), 3. Peiffer (Něm.) -2,7 (1), 4. Malyško (Rus.) -2,9 (0), 5. Landertinger (Rak.) -17,3 (1), 6. Björndalen (Nor.) -17,4 (1), 7. M. Fourcade (Fr.) -20,7 (2), 8. Hofer (It.) -24,0 (1), 9. Rastorgujevs (Lot.) -32,4 (1), 10. Béatrix (Fr.) -39,1 (2), ...19. Soukup -1:09,2 (2), 26. Moravec -1:42,0 (2), 46. Krčmář -2:54,9 (3), 56. Jánov -3:22,2 (0), 82. Kristejn (všichni ČR) -5:55,1 (3).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 570 b., 2. Svendsen (Nor.) 421, 3. Landertinger 405, 4. Schempp (Něm.) 370, 5. Šipulin 360, 6. Björndalen 357, ...12. Moravec 307, 40. Šlesingr (ČR) 122, 41. Soukup 120, 72. Krupčík (ČR) 21, 77. Krčmář 17.

Ženy - sprint 7,5 km: 1. Innerhoferová (Rak.) 21:19,1 (0), 2. Virolajnenová (Rus.) -9,2 (0), 3. Skardinová (Běl.) -12,1 (0), 4. Mäkäräinenová (Fin.) -27,0 (2), 5. Wiererová (It.) -30,8 (1), 6. Bergerová -36,2 (2), 7. Eckhoffová (obě Nor.) -40,2 (2), 8. Kalinčiková (Běl.) -45,0 (0), 9. Laukkanenová (Fin.) -51,5 (1), 10. Olsbuová (Nor.) -52,3 (1), ...42. Johanidesová -2:13,0 (0), 48. Vítková -2:22,0 (4), 65. E. Puskarčíková (všechny ČR) -3:16,3 (4).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 22 závodů): 1. Bergerová 499, 2. Mäkäräinenová 487, 3. Domračevová (Běl.) 468, 4. Soukalová (ČR) 426, 5. Eckhoffová 385, 6. Valj Semerenková (Ukr.) 372, ...9. Vítková 347, 56. E. Puskarčíková 42, 71. Tomešová 21, 81. Landová (všechny ČR) 14.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít