Soud osvobodil posledního obviněného v kauze loupeže století

Takzvaná loupež století dál zůstává bez trestu. Pražský vrchní soud dnes zrušil odsuzující rozsudek nad posledním obviněným v kauze, kterým je dispečer agentury G4S Antonín Saleta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonín Saleta u Městského soudu v Praze | Zdroj: ČTK

Prvoinstanční soud původně Saletu potrestal devíti lety vězení a povinností uhradit uloupených 154 milionů korun. Podle prosincového rozsudku měl Saleta zařídit, aby v přepadeném voze s penězi seděl strážce, který lupičům nekladl odpor.

Případ se teď vrací k novému projednání.

Policie původně z loupeže vinila čtyři lidi. Kromě Salety to byli František Hajn a členové Berdychova gangu Tomáš Půta a Maroš Šulej. Ani jednoho z nich soudy neshledaly vinnými.

V září 2002 přepadli v Praze ozbrojení pachatelé v přestrojení za policisty pancéřové vozidlo bezpečnostní agentury, které vyjíždělo od Citibank na Evropskou třídu.

Pod pohrůžkou použití střelné zbraně a výbušniny lupiči z auta odnesli 154 milionů korun, které policie nikdy nenašla. Navíc uzavřeli tři členy posádky v zadním prostoru obrněného auta, v němž následně odjeli k Řeporyjské spojce.

Tam zloději přemístili celou hotovost do připraveného osobního auta a z místa odjeli. Policisté pak nalezli ohořelý vrak vozidla u obce Nenačovice v okrese Beroun.

Nikola Bojčev, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme