Stavba kanalizace na půl roku omezí dopravu u Hronova, problémy budou i v Náchodě

Lidé ve Zbečníku na Náchodsku se budou půl roku potýkat s výraznými dopravními komplikacemi. Může za to stavba kanalizace a oprava vodovodního potrubí, kvůli nimž bude rozkopaná silnice mezi Hronovem a Červeným Kostelcem. Stavba za zhruba sto milionů, jejíž součástí je i oprava chodníků a nové osvětlení, začne 31. března. Problémy s dopravou přinese také stavba kruhového objezdu v Náchodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

Kvůli očekávaným komplikacím ve Zbečníku se včera sešli lidé, jichž se stavba dotkne asi nejvíc.

Starostka Hronova, pod nějž Zbečník spadá, Hana Nedvědová (ODS) vyzvala všechny podnikatele, aby sepsali návrhy, jak mohou maximálně omezit dovoz nebo odvoz věcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O chystaná dopravní omezení u Hronova se zajímala redaktorka Kristína Standerová

„Potřebujeme od vás, abyste přišli s návrhem, jak místo třikrát denně budete jezdit jednou denně, a my se budeme snažit vám vyjít vstříc, abychom to vaše podnikání omezili v co nejmenší míře,“ řekla Nedvědová.

Stavební firma bude kvůli kanalizaci hloubit až čtyři metry hluboké výkopy na trase dlouhé zhruba tři kilometry. Auta přes den propustí prý jen v nutných případech.

Pro vozy hasičů nebo záchranářů platí jiný režim. Pokud by stavbou potřebovala projet, stroje výkopy okamžitě zasypou.

Uzavření Zbečníku bude znamenat objížďky také pro řidiče, kteří jezdí mezi Hronovem a Červeným Kostelcem, třeba do Trutnova nebo na Broumovsko.

„Objízdná trasa pro osobní automobily bude vedena po silnici třetí třídy na Studénku, Slavíkov, do Horní Radechové, a z Horní Radechové už pojednou po silnici první třídy do Červeného Kostelce,“ uvedl David Kult z náchodského dopravního inspektorátu.

Nákladní auta to budou mít složitější, i kvůli tomu, že souběžně s touto stavbou se bude rekonstruovat také kruhový objezd u Itálie v Náchodě, který bude průjezdný jen jedním směrem – na Hradec Králové.

Nákladní doprava z Hronova na Červený Kostelec pojede do Náchoda. V opačném směru čeká řidiče objížďka dlouhá přes 20 kilometrů.

„Ti, co jedou na Červený Kostelec od Hradce Králové a z Červeného Kostelce na Hradec Králové a na Hronov, musí absolvovat velkou objízdnou trasu přes Červenou Horu, Žernov, Zlíč a Českou Skalici,“ dodal Kult.


Zvětšit mapu

Kristýna Štanderová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme