Sdruženář Tomáš Portyk vedení po skoku neudržel, doběhl dvacátý

Český sdruženář Tomáš Portyk neudržel první místo po skokanské části a v závodu Světového poháru v Trondheimu skončil až na dvacátém místě. O jednu příčku před ním doběhl do cíle Miroslav Dvořák.

Tomáš Portyk na trati během závodu v Liberci

Tomáš Portyk na trati během závodu v Liberci | Zdroj: ČTK

Tomáš Portyk začal závod skvěle. V sedmnácti letech dokázal poprvé v kariéře vyhrát skokanskou část závodu, když doskočil na hranici 135,5 metru. Jeho reprezentační kolega Miroslav Dvořák byl po skoku až na čtyřiatřicátém místě.

Ve druhé části však Portyk potvrdil, že nepatří mezi elitní běžce. Na desetikilometrové trati se postupně propadl až na konec druhé desítky, což znamenalo vyrovnání osobního maxima.

Miroslav Dvořák se naopak v běžecké části prokousával dopředu, ale nakonec doběhl těsně před Portykem. Na vítězného Rydzeka z Německa přitom ztratil 63 vteřin. Portyk nabral ještě o tři vteřiny větší ztrátu.

Závod SP v severské kombinaci v Trondheimu (Norsko):
1. Rydzek (Něm.) 25:29,0, 2. Graabak -1,4, 3. Moan (oba Nor.) -10,2, 4. Frenzel -10,9, 5. Edelmann (oba Něm.) -10,9, 6. Bieler (Rak.) -12,5, 7. Braud (Fr.) -13,6, 8. Faisst -17,1, 9. Kircheisen (oba Něm.) -17,6, 10. Demong (USA) -19,1, ...19. Dvořák -1:03,5, 20. Portyk -1:06,7, 42. Churavý (všichni ČR) -3:45,5.
Průběžné pořadí SP (po 15 ze 17 závodů): 1. Frenzel 963 b., 2. Rydzek 643, 3. A. Watabe (Jap.) 590, 4. Klemetsen (Nor.) 509, 5. Lamy Chappuis (Fr.) 477, 6. Moan 465, ...21. Dvořák 212, 39. Portyk 50, 52. Churavý 27, 65. Slavík (ČR) 12.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít