Sáblíková prohrála s Wüstovou, na trojce v Inzellu skončila druhá

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Inzellu druhá v závodu na 3000 metrů. Stejně jako na olympijských hrách v Soči prohrála s Ireen Wüstovou, která byla rychlejší o 2,48 sekundy.

Martina Sáblíková se na Světovém poháru v Berlíně poprvé představí v závodě na 3000 metrů. | Zdroj: ČTK

První místo v průběžném pořadí Světového poháru na dlouhých tratích ovšem Sáblíková udržela, před finálovým závodem o 80 bodů před Němkou Claudií Pechsteinovou.

Tu v Inzellu trojnásobná česká olympijská vítězka v přímém souboji porazila v rozjížďce o více než tři vteřiny.

V závodě na 500 metrů obsadila osmé místo další česká rychlobruslařka Karolína Erbanová. Tímto výkonem vylepšila své dosavadní maximum v sezoně, v pátek byla na stejné trati desátá. Vítězství znovu slaví Američanka Heather Richardsonová.

Erbanová sice časem 38,30 sekundy sice byla o tři setiny pomalejší než v pátek, ovšem i tak si do pořadí Světového poháru připsala více bodů.

Světový pohár v rychlobruslení v Inzellu (Německo):

Muži:
500 m: 1. R. Mulder (Niz.) 34,96, 2. Junio (Kan.) 35,02, 3. Ihle (Něm.) 35,10.
Průběžné pořadí SP (po 9 z 12 závodů): 1. Mo Te-pom (Korea) 527 b., 2. M. Mulder (Niz.) 508, 3. R. Mulder 476.

Ženy:
500 m: 1. Richardsonová (USA) 37,70, 2. Fatkulinová (Rus.) 37,84, 3. Wolfová (Něm.) 37,89, ...8. Erbanová (ČR) 38,30.
Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. I Sang-hwa (Korea) 700, 2. Richardsonová 690, 3. Fatkulinová 660, ...16. Erbanová 154.
3000 m: 1. Wüstová (Niz.) 4:01,52, 2. Sáblíková (ČR) 4:04,00, 3. Nautaová (Niz.) 4:04,44.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Sáblíková 460, 2. Pechsteinová (Něm.) 380, 3. Wüstová 240.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít