Cenu Alfréda Radoka získala Aréna Ostrava a inscenace Zlatá šedesátá

Letošní divadelní Ceny Alfréda Radoka se poprvé udílely v pražském Veletržním paláci, v netradičním prostoru podzemního divadla. Nejlepší inscenací roku se stala Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J., kterou v režii Jana Mikuláška uvedla brněnská Reduta a byl přenesena do Divadla Na zábradlí, divadlem pak Komorní scéna Aréna Ostrava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herečka Tereza Vilišová převzala cenu za roli Amy v inscenaci Můj romantický příběh. Nastudoval ji Daniel Špinar v Divadle Petra Bezruče v Ostravě | Zdroj: ČTK

Za herecký výkon byli oceněni Karel Dobrý v titulní roli hry Den opričníka, kterou v režii Kamily Polívkové uvedlo Studio hrdinů, a Tereza Vilišová jako Amy v inscenaci Můj romantický příběh. Nastudoval ji Daniel Špinar v Divadle Petra Bezruče v Ostravě.

„Vzápětí je mnohem těžší to nějakým způsobem obhájit, je to zavazující. Najednou se na představení nahrnou lidi, kteří jdou na mediální upozornění, že to obdrželo cenu. Přijdou už s nárokem ‚Ukažte nám, co tu cenu dostalo‘. Je to těžké, jako by člověk pak hrál pod mikroskopem,“ komentuje ocenění Karel Dobrý.

Nejlepší původní českou hrou se stal Plejtvák autora a režiséra Milana Šotka v produkci Cabaretu Calembour Praha, jehož je spoluzakladatelem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předávání Cen Alfréda Radoka se účastnila i reportérka Michaela Vetešková

Radokovou cenou byl poctěn i Martin Chocholoušek za scénu k inscenaci činohry Národního divadla Jedenácté přikázání. Tento scénograf už jednu Radokovu cenu má, dostal ji v roce 2005.

Skladatel Emil Viklický převzal ocenění za hudbu k projektu Kabaret Shakespeare v režii Jana Nebeského v produkci Studia Damúza v pražském Klubu Roxy/NoD.

Talentem roku 2013 se stal původně ostravský herec a nyní člen pražského Švandova divadla Patrik Děrgel.

Cena Alfréda Radoka byla poprvé udělena za rok 1992 inscenaci Don Juan a Faust režisérky Hany Burešové.

Herec Karel Dobrý převzal hlavní cenu v kategorii mužský herecký výkon za titulní roli hry Den opričníka, kterou v režii Kamily Polívkové uvedlo pražské Studio hrdinů | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

ČTK, Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme