Přišlo mi to nekonečné, řekla stříbrná tyčkařka Svobodová o čekání na medaili

Závěrečný den halového mistrovství světa v atletice přidala Jiřina Svobodová další, už třetí medaili pro českou výpravu. Zkušená tyčkařka výkonem 470 cm zaostala za vlastním národním rekordem o jediný centimetr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká tyčkařka Jiřina Svobodová (uprostřed) se zbylými medailistkami z ženské tyčky, Ruskou Sidorovovou a Kubánkou Silvaovou | Zdroj: ČTK

Po třech nezdarech na 475 centimetrech ale musela čekat, jestli ji z medailové pozice nesesadí některá ze soupeřek. „Přišlo mi to nekonečné. Je to možná nesportovní, ale při každém nepodařeném pokusu se mi zvětšoval úsměv na tváři,“ popisuje své napětí tyčkařka.

„Každý chce dopadnout co nejlépe a mrzelo by mě, kdybych byla znovu na děleném čtvrtém místě. Toho už mám dost a jsem ráda za to, jak to dopadlo,“ oddechla si po závodě Jiřina Svobodová.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jiřinou Svobodovou mluvil v Sopotách Jakub Marek

Díky výkonu 470 centimetrů se dělí o stříbro s Ruskou Sidorovovou a stejnou výšku skočily i vítězná Kubánka Silvaová a čtvrtá Brazilka Murerová. O medailích tedy rozhodl počet oprav. Česká tyčkařka se tak vrátila mezi nejlepší po ne úplně povedené minulé sezoně.

A po závodě měla jasno, díky čemu úspěchu dosáhla. „Pracuju na hlavě. Fyzicky rezervy nemám. Po technické stránce je tam toho sice víc, ale jinak ne a dávala jsem dohromady tu psychiku,“ popisuje atletka.

Ve své sbírce už má zlatou medaili z evropského šampionátu v Helsinkách, ale svůj čerstvý úspěch řadí ještě výš.

„Je to stoprocentně víc. Je to mistrovství světa, ale i ten výkon. Strašně si toho vážím a doufám, že se to bude ještě dál zlepšovat,“ dodává šťastná stříbrná medailistka z halového světového šampionátu, tyčkařka Jiřina Svobodová.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme