Začíná předkolo play-off. Slavia jede do Pardubic, Liberec do Ostravy

Ve vyřazovacích bojích na sebe po dlouhých jedenácti letech narazí Slavia a Pardubice. O výhodnosti východočeského soupeře ale přemýšleli i v Liberci. Bílé Tygry ale čeká cesta na Vítkovické „letiště“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Filippi (vlevo) a Vladimír Svačina při posledním zápase Liberce s Vítkovicemi. Bílí Tygři ho doma vyhráli 3:1 | Zdroj: ČTK

„Předkolo byl před sezonou sen, kam se s tímhle týmem dostat, takže si to se všemi užijem,“ plánuje před prvním utkáním ještě ne sedmnáctiletý liberecký útočník Pavel Zacha. „V týmu si každý přál třeba Pardubice, ale to je jen o hlavě,“ dodává liberecký talent.

Teoreticky vzato, jiného soupeře v předkole play-off si mohli přát hlavně brankář Lašák, útočník Bartek a trenér Hynek. Tedy tři muži, kteří právě v Pardubicích působili.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Libereckými hokejisty mluvil před prvním zápasem ve Vítkovicích Aleš Procházka

„Byla by to pro ně velká prestiž, protože by se vrátili jakoby domů, ale neřekl bych, že tihle tři by si to přáli,“ odhaduje Pavel Zacha.

„Mám tam kamarády, takže možná z toho pohledu bych si Pardubice přál víc, ale z hokejového pohledu tam nešlo vybírat, co je pro nás lepší. První, co mě napadá, je delší cesta,“ připouští trenér libereckých Bílých tygrů Pavel Hynek.

Útočník Tomáš Filippi doufal v cestu do Pardubic také kvůli fanouškům. „Mám to blíž domů, měl bych tam asi dva autobusy známých lidí, ale je to tak, jak to je,“ smířil se Filippi.

Pardubice si to tak v předkole play-off rozdají znovu po jedenácti letech ve vyřazovací části se Slavií, zatímco borci od Ještědu míří do Vítkovic. A tak už se pilně zaobírají úvahami o svém soupeři.

„Mají výborné bruslivé hráče, protože mají obrovské hřiště. Jsou zvyklí tam hrát, my máme menší hřiště. Sice jsme ho zvětšili, ale oni mají úplné letiště, to bude jejich největší výhoda,“ odhaduje Tomáš Filippi.

První zápas Vítkovic s Libercem začíná s úderem pondělní páté hodiny odpolední. O hodinu a dvacet minut později začne také série Pardubic se Slavií. Hrát se bude na tři vítězné zápasy.

Aleš Procházka, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme