Sparta by podle statistik o titul už přijít neměla, Lavička podobné úvahy odmítá

Tři roky se to fotbalistům Sparty nepovedlo, ale teď jsou mistrovskému titulu opravdu blízko, po vítězství nad druhou Plzní vedou totiž tabulku už o osm bodů. Na Letné dobře ví, že o takový náskok se mohou připravit už je sami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lafata ze Sparty a trenér Vítězslav Lavička po ligové výhře nad Brnem | Foto: ČTK

Poslední hvizd rozhodčího Jecha rozpoutal na Letné euforii. Příznivci Sparty hlasitě slavili a vzájemně se utvrzovali, že kdy jindy už by to mělo vyjít, když ne teď. Osmibodový náskok po 19 kolech ještě v ligové historii nikdo neztratil. Že jsou Pražané opravdu blízko, už přiznává i záložník Bořek Dočkal.

"Nemůžeme alibisticky říkat, že ne. Osm bodů je v téhle fázi sezony celkem dost. Důležité hlavně je, jakým způsobem jsme si náskok vypracovali. Do teď jsme neporažení, a když dál budeme pokračovat a nenecháme se nalomit nervozitou, že se titul blíží, tak máme sílu, abychom zvládli každé zbývající utkání. Věřím, že budeme dost silní na to, abychom sami sebe neznervóznili."

Přehrát

00:00 / 00:00

Ztráta 8 bodů se během zbývajících 11 kol bude Plzni dohánět těžko, na Spartě ale titul ještě neslaví

Něco podobného se pražskému týmu stalo před rokem. Plzeň porazil na jaře také 1:0, tím se s ní bodově srovnal a vzhledem k výborné formě se favorizovala právě spíše Sparta. Jenže ta pak zaváhala s Jihlavou, v Liberci a Brně.

"V loňské sezoně jsme se přesvědčili, jak nelehké je získávat body proti relativně slabším soupeřům, nakonec možná proto jsme si na titul nesáhli. Nechceme opakovat stejnou chybu," říká letenský trenér Vítězslav Lavička, i když v Plzni samozřejmě ve sparťanské zakolísání doufají.

Fotbalisté Sparty porazili po rychlém gólu v ligovém šlágru Plzeň

Číst článek

"Jedenáct kol je dost bodů, takže rozhodnuto rozhodně není. Pro Spartu je výhra ale důležitý krok k tomu, aby titul získala. Není ale konec, budeme bojovat, pro nás určitě ještě nic nekončí," burcuje kapitán Pavel Horváth.

S plzeňským kapitánem souhlasí i jeho kouč Dušan Uhrin mladší. "Nejsme ve složité situaci, máme o osm bodů méně a ještě hodně kol do konce. Sparta snad taky ztratí body."

Jakub Brabec ze Sparty odkopává míč před Danielem Kolářem | Foto: ČTK

"Chceme pokračovat způsobem, jakým se doposud v sezoně prezentujeme," odpovídá Dušanu Uhrinovi Vítězslav Lavička. Jeho svěřenci během 19 kol získali 51 bodů, což je ligový rekord, navíc mají nejlepší útok i obranu.

Pokud budou sparťané v nastoleném trendu opravdu pokračovat, jejich mistrovským oslavám už nic nezabrání.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme