NHL: V zápase Tampy Bay s Phoenixem bodovali 4 Češi. V Ottawě zářil Hemský

V nočním zápase NHL, ve kterém nastoupila Tampa Bay proti Phoenixu, se do statistik zapsali čtyři čeští hráči. Nejvýrazněji Ondřej Palát, který dva góly dal a na třetí přihrál. Tři body si připsal i Aleš Hemský v dresu Ottawy.

Aleš Hemský (s číslem 83) přihrál na všechny branky svého týmu v zápase s Nashvillem | Zdroj: Reuters

Dvaadvacetiletý Palát dovedl svou produktivitou Lightnings k bodovému zisku. Na úvodní gól zápasu přihrál Tyleru Johnsonovi, na konci druhé třetiny pak poslal Tampu Bay do vedení 2:1.

Hráči Phoenixu ale zápas otočili, na začátku 3. třetiny využil Martin Erat špatného domácích a vyrovnal. Po přihrávce Zbyňka Michálka se pak Coyotes dostali do vedení 3:2. Při závěrečném tlaku Tampy ale Ondřej Palát svým druhým gólem vyrovnal.

Důvěru od trenéra dostal Palát i v samostatných nájezdech, tam ale neuspěl. Jediný, kdo se prosadil, byl Radim Vrbata, který zajistil Phoenixu výhru 4:3.

Hemský opět třikrát přihrál

Tři body získal i Aleš Hemský. Jeho Ottawa sice po dvou třetinách prohrávala s Nashvillem 0:3, v té třetí ale senátoři dokázali vyrovnat a na všechny tři branky přihrál třicetiletý Čech. Již podruhé během svého působení v Ottawě si tak připsal tři asistence v jednom zápase.

V prodloužení ale Seth Jones rozhodl svým šestým gólem v sezoně o výhře Nashvillu 4:3.

Utkání Dallasu s Columbusem bylo odloženo. V průběhu první třetiny totiž na střídačce zkolaboval útočník Stars Rich Peverley. Hráč, který kvůli nepravidelnému srdečnímu tepu vynechal kemp před sezonou, byl převezen do nemocnice a je ve stabilizovaném stavu.

Výsledky NHL

Washington - Pittsburgh 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 4. Fehr, 29. Bäckström - 1. a 33. Kunitz, 4. Crosby. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18.506.

Ottawa - Nashville 3:4 v prodl. (0:0, 0:3, 3:0 - 0:1)
Branky: 48. Cower (Hemský), 51. Methot (Hemský), 59. Spezza (Hemský) - 29. Spaling, 30. Smith, 38. Nystrom, 64. Jones. Střely na branku: 37:42. Diváci: 19.603.

Tampa Bay - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 40. a 60. Palát, 12. Johnson (Palát) - 22. McMillan, 43. Erat, 48. Boedker (Z. Michálek), rozhodující sam. nájezd Vrbata. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18.167.

Calgary - Los Angeles 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky: 56. Cammalleri, 58. McGrattan - 5. Justin Williams, 10. Lewis, 48. Kopitar. Střely na branku: 26:23. Diváci: 19.289.

Colorado - Winnipeg 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. Mitchell, 40. Benoit, 63. Duchene - 36. a 38. Byfuglien (na druhou Frolík). Střely na branku: 34:35. Diváci: 15.250.

Vancouver - NY Islanders 4:7 (1:0, 2:0, 1:7)
Branky: 16. Higgins, 25. H. Sedin, 29. Kesler, 50. Tanev - 42. Bailey, 44. Strome, 44. De Haan, 47. Nielsen, 51. Martin, 52. Lee, 60. Clutterbuck. Střely na branku: 24:28. Diváci: 18.910.

Anaheim - Toronto 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 35. Perry - 17. Bozak, 20. Kessel, 24. Ranger. Střely na branku: 44:23. Diváci: 17.229.

Zápas Dallas - Columbus byl odložen kvůli kolapsu útočníka Dallasu Riche Peverleyho.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít