Křižovatka na Mariánském náměstí v Českých Budějovicích projde stavebními úpravami

V Českých Budějovicích plánují stavební úpravy křižovatky na konci Mariánského náměstí. Původní záměr byl omezit odbočování vlevo z ulice Na Sadech do Husovy ulice, který ale radní neschválili. Preferenční pruhy pro městskou hromadnou dopravu vzniknou v Husově ulici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oprava chodníku | Foto: Khalil Baalbaki

Nová stavební úprava by měla ale zvýhodnit řidiče, kteří z ulice Na Sadech odbočují vpravo na Pražskou třídu.

„Auta v tomto směru budou moci de facto volně projíždět, budou mít volný signál. Pouze budou muset dávat přednost pro výjezd vozidel z ulice 28. října. A budou muset samozřejmě dávat přednost chodcům, kteří budou mít zelenou,“ říká náměstkyně primátora Ivana Popelová (HOPB).

Radnice v Husově ulici zavede také takzvané prerenční pruhy pro autobusy a trolejbusy Na Sadech v Českých Budějovicích nebudou.

Přibudou pruhy pro MHD

Českobudějovická radnice také zavede takzvané preferenční pruhy městské hromadné dopravy v Husově ulici. Autobusy a trolejbusy budou dostávat přednost v úseku mezi Dlouhým mostem a Mariánským náměstím.

Podle původních návrhů náměstkyně Popelové měly preferenční pruhy vzniknout i v ulici Na Sadech, to ale radní neschválili.

„Na Sadech bude stejné uspořádání, jaké je teď. Jediné, co v tuto chvíli dozná změny, bude stavební uspořádání Mariánského náměstí,“ potvrzuje Popelová.

Křižovatka na Mariánském náměstí v Českých Budějovicích by měla být od léta snáze průjezdná. Stavební práce chce radnice stihnout v červenci. Provoz křižovatky ulic Na Sadech a Rudolfovská se nijak nezmění.


Zvětšit mapu

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme