Do závodu mistrovství světa v letech na lyžích se kvalifikovali všichni čtyři Češi

Kompletní zastoupení bude mít česká reprezentace v prvním kole mistrovství světa v letech na lyžích, které se koná v Harrachově. Z kvalifikace do hlavní soutěže postoupili Roman Koudelka, Jakub Janda i Antonín Hájek. Jan Matura měl postup zajištěn dopředu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Janda na MS v letech na lyžích v Harrachově | Zdroj: ČTK

Nejlépe z českých závodníků si v kvalifikaci vedl Roman Koudelka, který letěl do vzdálenosti 186 metrů a v kvalifikaci skončil na třetím místě. O 7 metrů méně letěl Jakub Janda a klasifikován byl jako osmý.

Štěstí měl Antonín Hájek, ten sice letěl pouze 152,5 metru, na postup z 29. místa to ale stačilo. Jan Matura měl účast v závodě zajištěnou díky pořadí ve Světovém poháru. Kvalifikace se přesto zúčastnil a předvedl 185 metrů dlouhý skok.

Skok byl naprosto výborný, řekl po kvalifikaci letců Roman Koudelka

Číst článek

Nejdelší let kvalifikačního kola předvedl Slovinec Peter Prevc. I on už měl účast v hlavním závodě jistou předem a jeho let se nazapočítával do pořadí kvalifikace. Přistál ale na značce 214 metrů, pouze půl metru za rekordem můstku. Měl ale velké problémy při dopadu.

Hlavní program harrachovském mistrovství světa začíná v pátek, kdy jsou na programu první dvě kola závodu. Rozhodující dvě dějství se uskuteční v sobotu. V neděli je na závěr programu připravena soutěž družstev.

Mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově - kvalifikace:
1. Bardal (Nor.) 186,2 b (191,5 m) a Vasilijev (Rus.) 186,2 (193,5), 3. Koudelka 179 (186), ...8. Janda 166,1 (179), 29. Hájek 129,5 (152,5), ...Matura (všichni ČR) 185 m - účast měl jistou.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme