Bývalý Klausův právník Pavel Hasenkopf uspěl s žalobou proti své výpovědi z Hradu

Bývalý poradce Václava Klause Pavel Hasenkopf vyhrál spor s Kanceláří prezidenta republiky. Obvodní soudu pro Prahu 1 dnes nepravomocně rozhodl, že loňská výpověď pro Hasenkopfa je neplatná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Hasenkopf | Zdroj: ČTK

Pavla Hasenkopfa loni v květnu na hodinu propustil hradní kancléř Vratislav Mynář.

Kancelář prezidenta republiky výpověď zdůvodnila špatnou docházkou do práce. Do práce Hasenkopf během loňského dubna nepřišel bez omluvy údajně pětkrát.

Bývalý Klausův právník to odmítá a tvrdí, že dostal výpověď kvůli tomu, že ho prezident Miloš Zeman bere jako hlavního autora Klausovy amnestie a docházka je jen zástupná věc.

Dnešní rozsudek proto Hasenkopf přivítal. O tom, jestli by se chtěl na Pražský hrad vrátit, ale nechtěl mluvit. „V tuhle chvíli počkám, až ten rozsudek bude v právní moci, a pak začnu řešit, co budu dělat dál,“ uvedl.

Podle soudce Obvodního soudu pro Prahu 1 Michala Tománka šlo špatnou docházku řešit jinak než přímo výpovědí na hodinu. Podezřelé se mu zdálo i to, že se měl jeden z odborů Kanceláře prezidenta na Hasenkopfovu dubnovou pracovní docházku přímo zaměřit.

Kancelář prezidenta se odvolá

Hradní právník Marek Nespala rozsudek označil za šokující. Podle něj totiž soudce zaměstnancům vyslal vzkaz, že je v pořádku občas nepřijít bez omluvy do práce.

„Pokud nejste spokojeni nebo vám není řádně přidělována práce, nemusíte do práce chodit, zůstaňte doma a soud vás podrží. Myslím si, že tento nepravomocný rozsudek, ať už jeho osud bude potom jakýkoliv, vstoupí možná do dějin české pracovněprávní vědy,“ podotkl Nespala.

Kancelář prezidenta republiky se tak chystá proti rozsudku odvolat.

kap, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme