Minipivovary jsou v Česku stále oblíbenější, je jich už přes dvě stě

Obliba malých pivovarů v Česku roste. Každým rokem se jich na trhu objeví několik desítek a zaniká jenom nepatrný zlomek z celkového počtu minipivovarů. Loni jich v Česku vařilo pivo více než dvě stě. Za tři roky se jejich počet zdvojnásobil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výčep (ilustr. obr.) | Foto: Jan Beneš

Spotřebitele na malých výrobcích piva přitahuje zejména jejich nabídka, která je často neobvyklá. Zatímco vetší pivovary podle odborníků nemohou na trh z ničeho nic přijít s šokujícím výrobkem, minipivovary si právě toto dovolit mohou.

Když se nové pivo u velkých firem na trhu neuchytí, může to být problém. Malí výrobci jsou schopní na změny reagovat pružněji, protože jejich výroba je neporovnatelně menší, než jakou mají velcí hráči na trhu.

„Minipivovar díky tomu, že má menší zařízení, si může dovolit uvařit něco chuťově odvážnějšího,“ vysvětluje viceprezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Kočka.

„A může postupně tuto nabídku rozšiřovat, jak se zlepšuje poptávka z trhu, od pijáků, kteří tyto speciály vyžadují, případně pak v Česku chtějí to, co ochutnají v zahraničí,“ doplňuje.

Minipivovary pokryjí jedno procento produkce

Minipivovary se na pivní produkci v Česku podílejí zhruba jedním procentem. Což sice není moc, ale podle odborníků už začínají být malí výrobci součástí pivovarnického průmyslu.

Jedna jejich várka se pohybuje v průměru kolem 10 až 20 hektolitrů. Loni malí výrobci uvařili o 15 procent piva více než v předchozím roce. A to zejména díky tomu, že jejich počet na zdejším trhu stále roste.

A prostor pro expanzi rozhodně ještě mají. Letos by se mělo objevit až 50 nových minivýroben. Do konce příštího roku by v zemi mohlo být až 350 minipivovarů.

pivo, sklenice piva, pivo na pultě, pitný režim/ilustr. obr. | Foto: Quinn Dombrowski

„Troufám si tvrdit, že minipivovarům se zatím daří dobře, protože ty, co měly malá zařízení, mají zapotřebí si pořídit o něco větší varnu. A celkově trh minipivovarů a pivní rozmanitosti roste,“ tvrdí Jan Kočka.

Nové minipivovary vznikají po celé republice. Kromě Prahy jich nejvíce připadá na Moravskoslezský kraj.

V Česku se ročně vyrobí kolem 18 milionů hektolitrů. Podle dřívějších odhadů Svazu pivovarů a sladoven by měl celkový objem letos klesnout zhruba o dvě procenta. Odhadovaný celoroční pokles by ale podle odborníků neměl pro pivovarnický trh znamenat velký problém.

Jan Beneš, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme