V paralympijské kombinaci dojel Patrik Hetmer sedmý, čeká ho poslední závod

Patrik Hetmer na paralympijských hrách v Soči dojel dvakrát v elitní desítce. Po osmém místě ve slalomu úspěšně absolvoval superobří slalom započítávaný do kombinace. V ní skončil na sedmém místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český paralympionik Patrik Hetmer se připravuje na první olympijský start v Soči | Foto: Pavel Petr

Sedmé místo patřilo Hetmerovi už po slalomu. „Jsme sedmí, je to nás nejlepší výsledek, takže jsme spokojení. Teď se budeme snažit zregenerovat a zítra v obřím slalomu zkusíme zrychlit,“ plánuje reprezentant, který má problémy s ostrostí zraku.

Prozradil i taktiku, se kterou závod absolvoval. „O riskování nemohla být řeč. Jeli jsme tak, abychom dojeli, ale na jistotu to také úplně nebylo,“ přiznal paralympijský lyžař.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Patrikem Hetmerem a Miroslavem Máčalou mluvil po kombinačním závodě Pavel Petr

„Trať byla perfektně připravená. Byla prosolená, takže v perfektní kondici,“ těší Hetmerova traséra Miroslava Máčalu.

Na zimních hrách startuje Patrik Hetmer vůbec poprvé. Nejlepší výsledky slavil v letošní sezóně na závodech ve Spojených státech.

„Výsledkově jsme nejlíp zajeli v Aspenu. V superobřím slalomu jsme vyhráli mistrovství Severní Ameriky. Šly nám i slalomy,“ pochvaluje si Patrik Hetmer.

Paralympiáda je úplně jiný závod. „Co se týče atmosféry, přípravy i všeho kolem. Je to úplně rozdílné,“ uvědomuje si trasér Miroslav Máčala.

Přehled paralympijských medailí české a slovenské reprezentace | Foto: Michal Jindra

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme