Zábřeh podpoří činnost dobrovolných hasičů, od města dostanou 130 tisíc korun

Dobrovolní hasiči dostanou od města Zábřeh na svoji činnost i provoz 130 tisíc korun. Částka ale nepatří pouze jednomu sboru, mezi sebe si ji rozdělí pět sdružení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Letošní příspěvek pro dobrovolné hasiče činí 130 tisíc korun. Vedle zábřežských dobrovolných hasičů se podpory dočkají i sbory z okolních obcí.

„Většina vesnic, které byly později sloučeny s městem Zábřeh, má své historické sbory dobrovolných hasičů,“ upozorňuje zábřežský starosta František John z KDU-ČSL.

Hasiči jsou tak často jedinými nositeli místních tradic. „Jsou to jedny z mála spolků, které tam dlouhodobě vyvíjejí činnost, a to nejen na poli ochrany obyvatelstva, prevence před požáry a povodněmi, ale i v oblasti kultury,“ dodává John.

Na rozdíl od jiných organizací nemusejí dobrovolní hasiči podle starosty Johna o grant žádat. „Je to dáno jakousi výjimečností a potřebností dobrovolných hasičů pro město Zábřeh. U ostatních spolku, které využívají grantové politiky, se předpokládá aktivita zespodu,“ konstatuje František John.

Zdeňka Jílková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme