Čeští sledge hokejisté v Soči porazili Itálii a obhájili páté místo

Čeští sledge hokejisté zopakovali v Soči páté místo z paralympijských her ve Vancouveru. Ve svém posledním vystoupení v Soči zvítězili nad Itálií 3:0 díky brankám v poslední třetině.

Čeští Sledge hokejisté obsadili v Soči páté místo

Čeští Sledge hokejisté obsadili v Soči páté místo | Zdroj: Reuters

O svém vítězství rozhodla česká reprezentace až v závěrečné patnáctiminutové třetině. V jejím úvodu využil kapitán Zdeněk Šafránek přesilovou hru a po asistenci Pavla Kubeše poslal český výběr do vedení.

V posledních dvou minutách zápasu se navíc dvakrát prosadil Michal Geier. Svou poslední trefu 11 sekund před koncem zaznamenal do prázdné branky Italů.

Soupeři českého týmu měli své největší šance ve druhé třetině, brankář Michal Vápenka ale dokázal udržet čisté konto.

Vítězstvím 3:0 si sledge hokejová reprezentace zajistila páté místo. Vyrovnala tak své historicky nejvyšší umístění, kterého dosáhla před čtyřmi lety ve Vancouveru.

XI. zimní paralympijské hry v Soči:
Sledge hokej:
O 5. místo: ČR - Itálie 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 44. a 45. Geier, 32. Šafránek.

O 7. místo: Korea - Švédsko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0).

Přehled paralympijských medailí české a slovenské reprezentace | Foto: Michal Jindra

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít