Biatlonista Moravec dojel ve sprintu v Kontiolahti těsně čtvrtý

Biatlonista Ondřej Moravec obsadil v závodě Světového poháru v Kontiolahti 4. místo v desetikilometrovém sprintu. Olympijských medailista ani jednou nechyboval při střelbě a třetí místo mu uniklo o tři desetiny sekundy. V průběžném hodnocení seriálu mu patří 12. příčka. Ve Finsku vyhrál Nor Johanes Boe. Celkově první je stále Francouz Martin Fourcade .

Ondřej Moravec při spritnu na olympijských hrách v Soči

Ondřej Moravec při spritnu na olympijských hrách v Soči | Zdroj: ČTK

Moravec dosáhl nejlepšího výsledku po olympijských hrách v Soči, kde vybojoval tři medaile.

Zatímco v Pokljuce krátce po vrcholu sezony se nedokázal vměstnat do elitní desítky, ve dvou závodech v Kontiolahti ještě neudělal chybu na střelnici a dnes navázal na čtvrteční šesté místo. V pohárovém seriálu dopadl v této sezoně lépe jen v Annecy, kde byl ve sprintu druhý.

Vrabcová-Nývltová dojela ve skiatlonu ve Falunu devátá

Po třetí střelbě byl Moravec ještě třetí, ale Loginov na závěrečném okruhu čtyřsekundové manko stáhl. Do nedělního stíhacího závodu, ve kterém získal na olympiádě stříbrnou medaili, vyrazí Moravec se ztrátou 19,7 sekundy na Böa.

Lídr Světového poháru Martin Fourcade z Francie byl s dvěma chybami jedenáctý, jeho náskok v čele pořadí snížil díky šesté příčce Emil Hegle Svendsen z Norska.

Bronzového medailistu z olympijského sprintu Jaroslava Soukupa zradila druhá střelba a po třech trestných okruzích skončil až na 47. místě. O čtyři místa lépe dopadl Lukáš Kristejn s jednou střeleckou chybou, Vít Jánov skončil 55. a Michal Krčmář 67.

SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):

Muži - sprint (10 km):
1. J. Bö (Nor.) 24:03,5 (0 tr. okruhů), 2. Loginov (Rus.) -18,5 (0), 3. Bailey (USA) -19,4 (0), 4. Moravec (ČR) -19,7 (0), 5. Bergman (Švéd.) -26,0 (1), 6. Svendsen (Nor.) -31,2 (1), 7. Hofer (It.) -32,9 (1), 8. Smith (Kan.) -33,6 (1), 9. Malyško (Rus.) -37,3 (1), 10. Birkeland (Nor.) -39,8 (0), ...43. Kristejn -1:50,5 (1), 47. Soukup -2:02,9 (3), 55. Jánov -2:19,3 (2), 67. Krčmář (všichni ČR) -2:54,1 (3).