MS v letech trápí vítr a Harrachov tak připomíná spíše rockový koncert

Jsou sporty, které počasí neovlivní, a pak ty, kterým mohou rozmary přírody zrušit i nejdůležitější závody. Mezi ty druhé se dají zařadit lety na lyžích. Areál pod můstky v Harrachově tak včera, kdy se kvůli silnému větru neuskutečnilo třetí a čtvrté kolo mistrovství světa, připomínal úplně jinou akci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušků se v Harrachově sešlo hodně, stejně tak ale nechyběl ani vítr | Foto: ČTK

"Je to o sportu a o tom, že to člověk dělá s láskou," vysvětluje Václav Šourek, který nekřepčil jako jiní návštěvníci mistrovství světa pod pódiem s živou hudbou, ale vzorně sešlapával mamutí můstek. Věděl, že jde o zbytečnou práci.

Chlapy jako hora vítr neodvál, ale skokani by měli potíže. "Odlítli by do strany. Neměli by šanci," přidal postřeh přímo z dopadu můstku jeden z těch, který ho upravoval. Václav Šourek to věděl o čtyři hodiny dříve než jury, která čekala a čekala. A pokoušela trpělivost diváků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místo dějiště MS připomínal Harrachov v sobotu spíše rockový koncert

"Nevíme, o tom, že by se závod měl rušit, ale vše tomu nasvědčuje. Jsme zklamaní, přijeli jsme až z Mělníka," svěřoval se pár, který dorazil ze středních Čech.

Delší cestu vážily davy Poláků bavících se jak díky rocku, tak různým druhým alkoholu. Ale tragicky bral dlouhé čekání málokdo z dospělých fanoušků. Spíše jen krčili rameny. „Je to venkovní přírodní sport,“ měl pravdu jeden z fandů.

Hlavní příval zklamání zasáhl publikum až po 18. hodině, kdy se všichni dozvěděli, že už je to opravdu definitivní a 3. a 4. kolo se doopravdy neodskáče.

Neděle se v Harrachově ponese nejspíš v podobném rytmu. Na rozdíl od soboty u tuho ale nebudou na podiu skotačící ACDC revival. Zbude jen slabé střídavé napětí, jestli vyjde aspoň soutěž družstev v letech na lyžích.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme