USA pohrozily zpřísněním sankcí, pokud Rusko bude vyostřovat mezinárodní napětí

Ruský prezident podepsal dokument o uznání nezávislosti Krymu. Jen několik hodin předtím Evropská unie i Spojené státy uvalily sankce na vybrané ruské a ukrajinské představitele. Brusel a Washington považují nedělní referendum na Krymu za nezákonné. Bílý dům pohrozil dalšími sankcemi, pokud Rusko nepřestane stupňovat napětí a nezačne jednat o diplomatickém řešení krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Obama po vyhlášení sankcí pohrozil Rusku dalšími opatřeními | Foto: Reuters

Spojené státy podle Baracka Obamy dál věří v řešení krize diplomatickou cestou. Jak ale americký prezident prohlásil ještě před ruským uznáním nezávislosti Krymu, pokud Moskva bude podnikat další kroky k anexi ukrajinského poloostrova, Washington je odhodlaný k dalším sankcím.

Mluvčí Bílého domu Jay Carney přitom nevyloučil, že by se terčem sankcí mohl stát i samotný ruský prezident Vladimir Putin.

Spojené státy postihnou vízovými restrikcemi a zmražením majetku celkem 11 lidí, jsou mezi nimi nejvyšší představitelé ruské vlády, kteří sehráli hlavní roli při organizování referenda na Krymu.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme