Hokejisté Pardubic, Brna, Zlína a Sparty zahájili play-off výhrou

Hokejová Tipsport extraliga ma nyní před sebou nejnapínavější a nezajímavější část sezony. Ve čtvrtfinále play-off bojuje o Masarykův pohár osmička týmů. V úvodním duelu rozdrtily Pardubice Třinec na jeho ledě 4:0, Brno vyhrálo v Plzni 4:1, Zlín zdolal Mountfield HK v prodloužení 2:1 a Sparta porazila Vítkovice 3:2.

Hráči Pardubic se radují z gólu do sítě Třince

Hráči Pardubic se radují z gólu do sítě Třince | Zdroj: ČTK

O účastnících baráže o hokejovou extraligu už je sice rozhodnuto, ale dvě kola před koncem skupiny o umístění oba barážové celky prohrály. Kladno v Litvínově 2:4 a poslední Chomutov sice dokázal vyrovnat s Karlovými Vary na 3:3, ale nakonec podlehl 3:5. Kladno se o setrvání v extralize utká s Mladou Boleslaví a Piráti s Olomoucí.

00:00 / 00:00

Po duelu s Plzní přišel mezi novináře brněnský Vojtěch Němec

Oceláři Třinec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. T. Zohorna (Sýkora), 25. Cetkovský (Kolář, T. Zohorna), 39. T. Nosek (Tybor), 54. Sýkora (Cetkovský). Rozhodčí: Husička, R. Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. Diváci: 4564. Stav série: 0:1

Jako první byla úvodní čtvrtfinálová buly vhozena v Třinci, kde ovšem na domácí hned od začátku vlétli Východočeši rozehraní z předkola. Už po necelých dvou minutách při přesilovce 5 na 3 otevřel skóre Zohorna.

Ve druhém dějství zvyšovali náskok Pardubic po pěkné akci a přihrávce zpoza brány Cetkovský a z dorážky Nosek. Oceláři si sice brankové příležitosti vytvořili také, ale jejich pokusy likvidoval Hudáček. A tak na konečných 4:0 upravil šest minut před koncem Petr Sýkora.

Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Trončinský, Linhart, D. Nosek, Zíb, od 55. navíc Krejčí, Foltýn - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, V. Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Peterek, Hrňa. Trenéři: Kalous a Varaďa
Pardubice: Hudáček - Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, V. Kočí - Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Nahodil, Semorád - Mozer, Moučka, Číp. Trenéři: Venera a Říha ml.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. J. Sýkora (M. Dvořák) - 11. J. Hruška (Čermák), 15. J. Hruška (V. Němec), 26. V. Němec (T. Svoboda), 46. V. Němec (Kuboš). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5483. Stav série: 0:1

Úřadující mistr začal své letošní putování vyřazovací částí poměrně vlažně. V desáté minutě měli hráči Plzně výhodu jednoho hráče v poli, přesto jako první inkasovali z hole Jana Hrušky, který za necelé čtyři minuty přidal druhou branku tentokrát v přesilovce.

Ve druhém dějství Škoda výrazně přidala, Pletka měl dvakrát možnost tváří v tvář Čiliakovi alespoň snížit, ten ho ale pokaždé bravurně vychytal. Tlak Západočechů otupila ve 26. minutě gólová teč Němce. Pak sice snížil důrazný Ján Sýkora, ale konečný výsledek stanovil svou druhou brankou v utkání Němec.

„Povedený zápas celého týmu i jednotlivců. Plzeň jsme k ničemu nepustili, takže mluvit můžu jedině v superlativech. V téhle sérii bude rozhodovat první gól, protože otáčet zápas stojí hodně sil. Proto jsme rádi, že jsme ho dnes dokonce v oslabení dali,“ říkal nejlepší hráč Brna Vojtěch Němec.

Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo, od 53. navíc Moravčík - Kratěna, Martin Straka, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - M. Dvořák, T. Sýkora, Pitule - od 53. navíc Schleiss. Trenéři: Razým a Michal Straka
Brno: Čiliak - Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - J. Svoboda, Koreis, Burian - Vondráček, P. Mrázek, Pivko. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran

Brněnský Jan Hruška dává druhý gól Komety. V brance Plzně je Matěj Machovský | Foto: ČTK

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Balaštík (Köhler), 65. J. Ondráček (Marušák) - 48. Pospíšil (Tvrdík, Pláněk). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 5520. Stav série: 1:0

Hodně útočně začali oba celky, ale brankáři Kašík a Kantor se překonávali. Až na začátku druhé třetiny využil Zlín díky Balaštíkovi přesilovku a šel do jednobrankového vedení. Přidat další branku a uklidnit své spoluhráče mohl Čech, ale nedokázal dostat puk do prázdné brány a trefil padajícího Mikuše.

Ve třetí části hosté z ničeho nic srovnali se soupeřem krok, když střela Pospíšila z levého kruhu propadla trochu překvapivě za záda gólmana Kašíka. 5 520 diváků se tak dočkalo prodloužení a těsně před jeho koncem rozhodl o výhře Zlína 2:1 Ondráček.

Zlín: Kašík - Marušák, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Matějíček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Z. Okál, Holík, F. Čech - J. Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira
Hradec Králové: Kantor - Harant, Jank, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Tvrdík, Pospíšil - L. Květoň, Knotek, Podlešák - Švihálek, Červený, Švagrovský. Trenér: Draisaitl a Kučera

Čestné buly vhazoval na zimním stadionu Luďka Čajky trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek | Foto: ČTK

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Pilař (Piskáček), 28. Přibyl (T. Rachůnek, Forman), 31. P. Ton (Rolinek, Polášek) - 19. R. Stehlík (Huna, Roman), 49. Svačina (Roman). Rozhodčí: Pešina, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3, navíc Svačina (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7191. Stav série: 1:0

Sparťané od úvodu potvrzovali slova svého trenéra Jandače, že je nezajímá nic než titul. Pilař po třech minutách hry napřáhl od modré čáry a jeho ne příliš prudkou střelu nedokázal Šindelář chytit. Na Tonův i Pechův pokus už vítkovický brankář stačil. Překvapivé vyrovnání trefil po teči domácí obrany Stehlík ještě do první sirény.

Vítěz základní části byl vyrovnáním poněkud zaskočen, ale díky gólům Přibyla a Tona v rozmezí 3 minut druhé třetiny vítkovickým hokejistům odskočil. Soustředit se ale především na defenzivu se Spartě nevyplatilo.

Po Svačinově brance byla koncovka otevřená, navíc Vítkovice ještě přitvrdili v osobních soubojích a tlačili se do zakončení, ale Pöpperle i s přispěním obrany odolal i při minutu a půl trvající závěrečné hře soupeře bez brankáře.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Švrček, Krejčík, Polášek, Philipp, Kubát - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Simon, I. Rachůnek - Forman, Přibyl, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták
Vítkovice: Šindelář - Dudáš, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, R. Stehlík, Štencel - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, E. Němec, Kolouch - J. Káňa, Szturc, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček

Zleva brankář Tomáš Pöpperle a Karel Pilař ze Sparty brání Rudolfa Hunu z Vítkovic | Foto: ČTK

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít