Velký knižní čtvrtek láká na jarní hity. Vycházejí Nesbø, Munroová či Urban

Dnešní Velký knižní čtvrtek ukáže to nejlepší z jarního knižního trhu. Nakladatelé a prodejci se spojili, aby společně uvedli a propagovali 12 očekávaných knih.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Knihy (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Velký knižní čtvrtek není nostalgickým návratem do předrevolučních dob, kdy se na nové tituly stály fronty. Předobraz má v britských Super Thursday.

Podle Ctirada Fuchse z pořadatelského velkoobchodu Kosmas se do výběru knižního čtvrtku dostanou knihy, které se velmi pravděpodobně stanou bestsellerem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o Velkém knižním čtvrtku natočila redaktorka Zuzana Vlčková

„Po úspěchu těch několika ročníků už je dneska ten zájem z pohledu nakladatelů veliký a máme rozhodně z čeho vybírat. Skutečně si myslím, že jsou to ty nejlepší tituly, které v tom daném období na našem trhu vycházejí,“ říká Fuchs.

Za všechny lze jmenovat například poslední sbírku povídek Drahý život od Alice Munroové, nositelky Nobelovy ceny za literaturu. Milan Macháček z nakladatelství Paseka podotýká, že jde o ženskou literaturu, ale v tom nejlepším smyslu slova.

„Jsou to skutečně bohatě strukturované texty, které jdou někam velmi hluboko do těch životů, do těch intimních poloh a sledují ty dívky a ženy velmi nápaditě,“ přibližuje.

Chystá se řada doprovodných akcí

Milovníci detektivek, kteří netrpělivě očekávají další příběh detektiva Harryho Holea, se ho dočkají v románu Jo Nesbøho Červenka. Poslední dny života Jaroslava Haška zase zachycuje ve své knize Medvědí tanec spisovatelka Irena Dousková. A kategorii noir thrilleru představuje kniha Miloše Urbana Přišla z moře. Se všemi tituly se lze seznámit na webu projektu zde.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview na Radiožurnálu byl Richard Klíčník z nakladatelství Argo

Tamtéž se lze dočíst o doprovodných akcích Velkého knižního čtvrtku. Většina z nich se koná v Praze, kde jsou přichystána setkání s autory, čtení či diskuse. V Brně pak mohou lidé přijít na autogramiádu Juraje Červenáka.

Jinak však nové knihy bude možné zakoupit i v dalších městech po celé České republice.

Další Velký knižní čtvrtek bude pravděpodobně v říjnu.

Zuzana Vlčková, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme