Třeboň udělá drobné opravy v Domě Štěpánka Netolického. Velkou rekonstrukci odložila

Třeboň se chystá na opravy Domu Štěpánka Netolického. Oproti původnímu plánu, který počítal s kompletní rekonstrukcí, to ale budou jenom drobné úpravy. Město totiž nemá na celkovou opravu dost peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled jako malovaný, a to z ochozu radniční věže směrem na Masarykovo náměstí a kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí | Foto: Romana Kostohryzová

„Proběhne výmalba, čištění koberců, dalších textilií a podobně. A měl by se opravit dvůr tohoto domu a sloup v podloubí, který je ve špatném statickém stavu,“ upřesnila starostka Třeboně Terezie Jenisová z KDU-ČSL.

Třeboň nicméně nemá peníze na původní záměr vybudovat v domě na Masarykově náměstí expozici o rybníkářství na Třeboňsku a galerii. Investice měla vyjít na dvacet šest milionů korun.

„V loňském roce z důvodu nepříznivé situace v lázeňství došlo k výpadku nájemného od lázní v rozpočtu města Třeboně. I letos jsme lázním snižovali nájemné, takže při schvalování rozpočtu nebyla suma na rekonstrukci Domu Štěpánka Netolického do rozpočtu zahrnuta,“ vysvětlila Jenisová.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme