Jaroslav Soukup dojel v Oslu 9. Vyhrál slovinský reprezentant Jakov Fak

Český biatlonista Jaroslav Soukup dojel ve sprintu Světového poháru na devátém místě, za ním skončili i nejlepší závodníci hodnocení seriálu. Přes jednu střeleckou chybu vyhrál Slovinec Jakov Fak.

Český biatlonista Jaroslav Soukup vybojoval ve sprintu na 10 kilometrů broznovou medaili | Zdroj: ČTK

„Je to suprové. Nemyslel, že bych mohl takhle dopadnout, protože pocitově to nebylo dobré. První kolo nebylo dynamické a kopce nešly pořádně vyskákat. Ale držel jsem to a ostatní asi víc tuhnuli,“ řekl v cíli Českému rozhlasu Jaroslav Soukup.

Při závodě na Holmenkollenu udělal pouze jednu chybu na střelnici a v posledním okruhu se na dálku pral o co nejlepší umístění se třemi domácími závodníky. Lars Berger ho sice porazil, Emil Hegle Svendsen a Ole Einar Björndalen ale skončili až za ním. Český závodník nakonec skončil devátý.

Ondřej Moravec přišel o naděje na umístění v první desítce na střelnici. V obou položkách sprinterského závodu jednou chyboval a se ztrátou minuty a čtvrt doběhl na 26. místě.

Další čeští reprezentanti Lukáš Kristejn a Michal Krčmář se díky umístění v závěru šesté desítky kvalifikovali do stíhacího závodu. To se nepovedlo Vítu Jánovovi.

Z vítězství se radoval Jakov Fak, který reprezentuje Slovinsko. Na střelnici sice udělal jednu chybu, ale rychlým během ztrátu ze střelnice stáhl. V cíli musel slovinský reprezentant dlouho čekat na Rusa Garaničeva, který se startovním číslem 69 skončil druhý. Třetí doběhl Švéd Ferry.

Závody SP v biatlonu v Oslu:
Muži - sprint 10 km:
1. Fak (Slovin.) 26:05,9 min. (1 tr. okruh), 2. Garaničev (Rus.) -13,9 (0), 3. Ferry (Švéd.) -14,3 (0), 4. Loginov (Rus.) -17,3 (0), 5. Rastorgujevs (Lot.) -25,5 (1), 6. Eder (Rak.) -31,1 (1), 7. Desthieux (Fr.) -34,4 (1) a Berger (Nor.) -34,4 (2), 9. Soukup (ČR) -35,3 (1), 10. Svendsen (Nor.) -38,6 (2), ...28. Moravec -1:16,6 (2), 53. Kristejn -2:12,7 (1), 57. Krčmář -2:27,5 (2), 68. Jánov (všichni ČR) -2:53,3 (2).

Konečné pořadí sprintu SP (po 9 závodech): 1. M. Fourcade (Fr.) 400 b., 2. Peiffer (Něm.) 286, 3. J. Bö 277, 4. Björndalen (oba Nor.) 260, 5. Landertinger (Rak.) 250, 6. Svendsen 237, ...14. Moravec 203, 36. Soukup 90, 55. Šlesingr (ČR) 29, 64. Krupčík 21, 70. Krčmář 17.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 828 b., 2. Svendsen 588, 3. J. Bö 583, 4. Landertinger 559, 5. Björndalen 507, 6. Eder 504, ...12. Moravec 437, 34. Soukup 210, 46. Šlesingr 122, 78. Krupčík 21, 84. Krčmář 17.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít