Informační tabule upozorní řidiče na dubnové uzavírky v Pardubicích

Na všechny příjezdové silnice do Pardubic už nechal kraj rozmístit informační tabule, které řidiče seznámí s připravovanými objízdnými trasami. Modernizace hlavního průtahu městem začne v dubnu, skončit by měla v listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na všechny příjezdové silnice do Pardubic už nechal kraj rozmístit informační tabule, které řidiče seznámí s připravovanými objízdnými trasami | Foto: Honza Ptáček

Na třídě Míru se už nějakou dobu činí dělníci, za pár dní začnou opravy vozovky i v ulicích Jana Palacha a 17. listopadu.

Zatímco trolejbusy a autobusy budou částečně uzavřenými úseky projíždět, řidiči osobních i nákladních aut se musejí připravit na objížďku ulicí S. K. Neumana.

„1. dubna se začne v části ulice Jana Palacha směrem k Chrudimi, po částech se bude rekonstrukce blížit postupně do centra města, tedy k železničnímu podjezdu a následně až k hlavní křižovatce,“ přibližuje náměstek hejtmana Jaromír Dušek ze SPOZ.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na možné dopravní komplikace se hejtmanova náměstka Jaromíra Duška ptala redaktorka Drahomíra Bačkorová

„V závěru se bude řešit podjezd pod železnicí a úplné finále jsou křižovatky na celé této trase, které neprodyšně uzavřou tuto trasu pro veškerou dopravu, tedy včetně MHD,“ upřesňuje.

Dušek sám už včera ráno zkontroloval, jestli je všech 15 cedulí na svých místech. Předpokládá, že k žádnému kolapsu dopravy nedojde: „Každý řidič si bude muset rezervovat o několik minut dřívější vyjetí, aby byl v cíli ve stejný čas jako bez uzavírky. Já to odhaduji mezi 3 až 5 minutami.“

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme