Devils ukončili sérii proher. K vítězství nad Minnesotou přispěli body i Češi

Třemi asistencemi dovedl v NHL Patrik Eliáš hokejisty New Jersey k výhře 4:3 po prodloužení nad Minnesotou. Třetí gól Devils a svůj 23. v sezóně zaznamenal v utkání Jaromír Jágr. Střelecky se prosadil i Radim Vrbata, jehož Phoenix zdolal Floridu 2:1, Milan Michálek a Aleš Hemský skórovali v dresu Ottawy, která ale i tak prohrála doma s Tampou 4:5.

Patrik Eliáš slaví s Adamem Henriquem gól do sítě Columbusu

Patrik Eliáš slaví s Adamem Henriquem gól do sítě Columbusu | Zdroj: ČTK

Hráči New Jersey byli k přerušení série tří porážek blízko už ve 44. minutě, kdy Jaromír Jágr zvyšoval na 3:1 pro domácí, v následující desetiminutovce ale svěřenci trenéra Petera Deboera příznivý stav neubránili a dovolili hostům srovnat.

O potřebných dvou bodech rozhodl po 2 minutách prodloužení obránce Danny Greene. K vítězné trefě domácích výrazně přispěl Patrik Eliáš. Český útočník vyvezl puk z vlastního pásma až k brance Bryzgalova, kde pak nepřesný pokus Henriqueho dorazil právě Greene.

K postupu do play off chybí Devils v tabulce Východní konference pět bodů na sedmé New York Rangers a osmý Columbus.

"Sedmý zápas je vždycky důležitý, a my před sebou máme ještě 12 takových zápasů. Musíme vyhrát všechny, abychom se dostali do bojů o Stanley Cup," přirovnával Jágr zbývající utkání základní části k rozhodujícím sedmým zápasům sérií play off.

O prodloužení sezony se zatím úspěšně pokouší hráči Phoenixu. Tým z Arizony po triumfu nad Floridou slavil už třetí výhru v řadě. Coyotes mají z osmého místa v Západní konferenci k dobru čtyři body na devátý Dallas.

Výsledky NHL:

New Jersey - Minnesota 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 17. Ryder (Eliáš), 30. Fayne (Eliáš), 44. Jágr, 63. Greene (Eliáš) - 41. Parise, 51. Granlund, 56. Cooke. Střely na branku: 29:23. Diváci: 14.772.

Philadelphia - Dallas 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 14. a 53. Simmonds (na první Voráček), 11. Streit, 57. Raffl - 33. a 53. Jamie Benn. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19.831.

Montreal - Columbus 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 15. Gallagher (Plekanec), 48. Vanek - 16. MacKenzie, 27. Dubinsky, 57. Johansen. Střely na branku: 27:40. Diváci: 21.273.

Ottawa - Tampa Bay 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Branky: 11. MacArthur, 14. Karlsson, 38. Hemský (M. Michálek), 58. M. Michálek - 1. a 13. Purcell, 26. Filppula (Palát), 44. Brewer, 52. Callahan (Palát). Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.136.

Edmonton - Buffalo 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 18. Hall - 30. a 42. Conacher, 45. Stafford. Střely na branku: 36:36. Diváci: 16.839.

Phoenix - Florida 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Vrbata (Hanzal), 19. Vermette - 56. Gomez. Střely na branku: 22:23. Diváci: 14.442.

Detroit - Pittsburgh 5:4 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
Branky: 8. a 65. Alfredsson, 25. Nyquist, 50. Tatar, 53. Bertuzzi - 36. a 38. Malkin, 36. Stempniak, 55. Adams. Střely na branku: 30:43. Diváci: 20.066.

San Jose - Anaheim 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 14. Marleau, 49. J. Thornton, 57. Burns - 38. Perreault, 42. Selänne. Střely na branku: 28:18. Diváci: 17.562.

Los Angeles - Washington 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Kopitar

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít