FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Ski areály Herlíkovice a Vítkovice v Krkonoších tento víkend ukončí provoz

Konec lyžařské sezony v Krkonoších se blíží. Mimo provoz už jsou Paseky a Rokytnice nad Jizerou, Černý Důl nebo Velká Úpa. Tento víkend se bude naposledy lyžovat v Herlíkovicích a Vítkovicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři v Krkonoších, skiareál Herlíkovice | Foto: Simona Bartošová

„Sněhu na sjezdovkách není nikdy dost, ale během letošní zimy to byl opravdu extrém,“ říká ředitel areálu Herlíkovice Marek Lambert.

„Vzhledem ke klimatickým podmínkám a s tím související návštěvnosti Skiareál Herlíkovice končí provoz pro letošní sezónu v neděli 23. března,“ doplňuje.

Na sjezdovkách je nyní deset až třicet centimetrů většinou mokrého sněhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kde se v Krkonoších ještě lyžuje, zjišťovala reportérka Hana Novotná

Zimní provoz ukončí také lanovka na Žalý, jezdit začne znovu až v květnu. Hned v pondělí na ní začnou pracovat údržbáři, rozjet by se mohla zase za dva měsíce.

„V letošní letní sezóně začneme již během květnových svátků. Jestli to hned poté bude denní provoz, se ještě rozhodne. Pravidelný letní provoz zahájíme na začátku června,“ informuje Marek Lambert

O víkendu se bude letos naposledy lyžovat také v areálu Aldrov ve Vítkovicích. „Sezónu končíme v sobotu 22., kdy máme tradiční příjezd Krakonoše a vítání jara areál Aldrov končí,“ potvrzuje provozovatel Milan Richter.

Po tomto víkendu už zůstanou v provozu pouze Pec pod Sněžkou, Černá hora, Harrachov a Špindlerův Mlýn.

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme