Nejpilnější čtenářská rodina v Ústí nad Labem si vloni půjčila přes 300 knih

Když jde Ivana Kubíčková se svými dvěma dětmi do knihovny v Ústí nad Labem, musí si vzít pořádnou tašku. Každé z jejích dětí prý přečte osm až deset knížek za měsíc. Loni si jich dohromady půjčili 306 a stali se tak nejpilnější čtenářskou rodinou ve městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivana Kubíčková si se svými dětmi, Markétou a Vladimírem, loni půjčila nejvíc knih v ústecké knihovně. Přečetli jich přes tři sta | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„Docela mě to překvapilo, musím říct. Nepřišlo mi, že si jich půjčujeme až tolik,“ říká maminka na mateřské dovolené.

Sama čte různé žánry, teď se pustila do jedenáctidílné sci-fi Duna. Manželovi půjčuje třeba fantasy knihy od Teryho Pratchetta.

I její děti už mají své preference. Sedmiletá Markétka si oblíbila pohádkovou knížku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Gabriela Hauptvogelová natáčela s nejpilnější čtenářskou rodinou v Ústí nad Labem

„Nejradši si čtu svojí Sáru, protože tam jsou krásné obrázky. Můžu si stránku založit, dovím se nové věci. To je podle mě na té mojí knížce nejlepší,“ vysvětluje sedmiletá čtenářka.

Osmiletý Vladimír má rád knihy o přírodě a historii. „Čtu ‚Jedovatí živočichové‘. Baví mě to, protože se tam naučím něco nového,“ říká Vladimír.

„Už od malička jim čteme pohádky. Půjčujeme si je hlavně v knihovně, protože teď už jsou knížky hodně drahé. Takže je opravdu lepší si knížku půjčit v knihovně a když se jim líbí, tak ji po měsíci klidně půjčíme znovu,“ dodává maminka, proč zrovna její děti milují knížky, když obecně školáci moc nečtou.

Ivana Kubíčková si s dětmi letos může půjčovat knížky zdarma - ušetří tak tři sta korun. Navíc od knihovny dostal každý z nich poukázku na nákup knih. Vladimír zvažuje nějakou encyklopedii a Markétka pohádky.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme