Spojené státy podle bezpečnostní poradkyně Riceové přehodnocují vztahy s Ruskem

Spojené státy skepticky sledují možné pohyby ruské armády podél východoevropské hranice Ukrajiny. Ve Washingtonu to prohlásila poradkyně amerického prezidenta pro národní bezpečnost Susan Riceová. Krize podle ní vede Spojené státy k úplnému přehodnocení vztahů s Ruskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poradkyně amerického prezidenta Susan Riceová potvrdila, že Obamova administrativa podstatně přehodnocuje vztahy s Ruskem | Zdroj: Reuters

Riceová potvrdila, že administrativa Baracka Obamy podstatně přehodnocuje vztahy s Ruskem, které byly podle ní založené na očekávání, že Rusko bude hrát podle pravidel a v souladu s mezinárodním právem a normami.

Rusko podle ní ohlásilo záměr uspořádat vojenské cvičení, vzhledem k nedávným rozporům mezi slovy a skutečným postupem Kremlu, ale Washington podle ní pozoruje vývoj se skepsí.

Spojené státy ve čtvrtek zpřísnily sankce proti ruským představitelům a pohrozily i plošnými ekonomickými sankcemi, pokud by se krize zhoršovala. Sankce proti Rusku zpřísnila i Evropská unie.

První pozorovatelé OBSE dorazí na Ukrajinu. Na Krymu je ale Rusko nechce

Číst článek

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme