Sparta veze z Ostravy bod, Slovácko si proti Brnu zastřílelo

V jednom z důležitých utkání v boji o záchranu remizoval v 21. ligovém kole předposlední celek tabulky Bohemians 1905 se Znojmem v Brně 0:0, ale poslední Ostravě bodově neodskočil, protože Baník uhrál také remízu a to 1:1 s první Spartou.

Sparťanský útočník David Lafata v souboji s Oscarem Lewickim z týmu BK Häcken

Sparťanský útočník David Lafata v souboji s Oscarem Lewickim z týmu BK Häcken | Zdroj: ČTK

Slovácko zvítězilo počtvrté v řadě, když nastřílelo Zréojovce Brno 5:0, hattrickem za necelý druhý poločas se blýskl Diviš. Na pražské Julisce sice ukončila Dukla sérii tří porážek, ale s Příbramí svřenci trenér Kozla jen remizovali 1:1.

Baník Ostrava - Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 52. Škutka - 78. Juliš. Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Pilný. ŽK: Krmenčík, Sukup, Vengřinek - Kadeřábek, Hušbauer. Diváci: 14.130

Že by proti sobě nastoupil první proti poslednímu, nebylo na Bazalech dlouho vidět. Baník favorizovanou Spartu zaskočil a vypracoval si několik šancí především při závaru po půlhodině hry, kdy po Štěpánově akci pálil jen do Vaclíka Kukec. Ihned z protiútoku nastřelil Matějovský břevno.

Největší příležitost v první půli spálil těsně před přestávkou kapitán Lafata, ale jeho pokus i následnou dorážku gólman Krmenčík vyrazil.

Hráči si v poločase při odchodu do kabin asi nemysleli, že v útrobách stadionu stráví téměř 40 minut, právě na tak dlouhou dobu bylo kvůli výtržnostem fanoušků utkání přerušeno. Pauza prospěla hostům (více čtěte zde). Letenští se uklidnili a lépe kombinovali, ale vytěžili z toho jen další dalekonosnou střelu Matějovského.

Pak ovšem z ničeho nic Greguš vyzval lobem směřujícím do šestnáctky Foltýna, ten na malém vápně vystřelil, Vaclík ovšem míč vyrazil jen před prázdnou bránu ke Škutkovi, který se poprvé po příchodu do Ostravy gólově prosadil.

Spartě pak chvíli trvalo, než se vzpamatovala, navíc Ostravu hnaly, i když spíše do obrany, hlasivky více než 14 tisíc přihlížejících fanoušků, kteří i přes incident s policií na Bazalech zůstali. Ofenzivu hostů opět oživil střídající Konate.

Jedenáct minut před závěrečným hvizdem se dostal na levé straně k centru Krejčí, poslal přízemní míč pod sebe na penaltu, kde byl úplně volný Lukáš Juliš, který se zamířil k tyči a mohl slavit první ligový zásah.

Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Foltýn, Greguš - Štěpán (80. Holzer), Kukec (90. Narh), Krmenčík - Škutka (77. Svěrkoš). Trenér: Komňacký
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal (60. Konaté), Hušbauer, Matějovský (69. Juliš), Krejčí - Lafata (83. Vacek). Trenér: Lavička

1. SC Znojmo - Bohemians Praha 1905 0:0
Rozhodčí: Kocourek - Moláček, Pochylý. ŽK: Helísek, Lacko - Nerad. Diváci: 1182

V souboji dvou ligových nováčků byli v úvodu aktivnější hosté z Ďolíčku, ale změny v sestavě před druhou půlí Znojmu pomohly, nicméně gól nepadl a tak Jihomoravané doma bodovali počtvrté za sebou a už 296 minut ve svém brněnském azylu neinkasovali. Bohemians i ve druhém utkání pod koučem Klusáčkem vybojovali bod.

Znojmo: Hrubý - Helísek, Hnaníček, Odehnal, Mudra - Haurdič (46. Rejlič), Lacko, Buchta (75. Zeba), Crnkič - Diarrassouba, Vašíček. Trenér: Kalvoda
Bohemians: Berkovec - Pauschek, Krch, Brabec, Kalina - Hora, Jindřišek, Jeremenko (46. Nerad), Rada, Bartek (86. Klavík) - Lietava (72. Moravec). Trenér: Klusáček

1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 5:0 (2:0)
Branky: 60., 65. a 90.+3 Diviš, 14. vlastní Košťál, 39. Petr. Rozhodčí: Paták - Hock, Mokrusch. ŽK: Šimko, Rada, Petr, Košút - Skalák, Šisler. Diváci: 4782.

Slovácko poslal do vedení vlastní brankou Košťál po akci Petra, který ještě do poločasu zvýšil. Po změně stran výhru vyšperkoval hattrickem Diviš, který navíc trefil tyč. Brno se počtvrté z pěti jarních zápasů gólově neprosadilo, Slovácko prodloužilo domácí sérii bez inkasované branky na 376 minut.

Slovácko: Heča - Šimko, Rada, Košút, Kuncl - Valenta (77. Havlík), Šumulikoski - Diviš, Petr, Kerbr (84. Lukáš) - Došek (71. Ondřejka). Trenér: Habanec
Brno: Hladký - Hyčka (84. Kunc), Košťál, Pernica, Buchta - Skalák, Šisler (73. Markovič), Zavadil, Fischer, Šumbera - Lutonský (78. Keresteš). Trenér: Kotal

Dukla Praha - 1. FK Příbram 1:1 (1:1)
Branky: 17. Štetina - 34. Řezníček z pen. Rozhodčí: Jech - Urban, Machálek. ŽK: Marek Hanousek, Jakub Mareš - Krbeček, Zeman, Pleško. Diváci: 1558

Po úvodním oťukávání poslal do vedení domácí tým Lukáš Štetina, ještě v prvním poločase ale vyrovnal z penalty Jakub Řezníček. Příbram venku nezvítězila v patnáctém utkání za sebou.

Dukla: Rada - Romera, Božič, Štetina, Hanzel (84. Marek) - Kalouda, Gedeon (72. Hlinka), Marek Hanousek (72. Černý) - Jakub Mareš, Pospěch, Berger. Trenér: Kozel
Příbram: Hruška - Jugas, Zápotočný, Mišůn, Pleško - T. Pilík (87. Jiří Mareš), Krbeček, Tarczal, Mašán (79. Danoski), Zeman (90.+1 Švancara) - Řezníček. Trenér: Čuhel

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít