Kometa a HK srovnaly série play off, Spartě a Třinci chybí k postupu jediný zápas

Hokejisté Komety porazili Plzeň 1:0 a vyrovnali tak stav čtvrtfinále play off extraligy na 2:2. Vyrovnanou bitvu mezi Kometou a Plzní rozhodla trefa Němce ve 29. minutě. Blíže k semifinále mají po výhře 1:0 nad Pardubicemi hráči Třince.

Radost hráčů Brna z gólu Vojtěcha Němce

Radost hráčů Brna z gólu Vojtěcha Němce | Zdroj: ČTK

Stejně jako Ocelářům chybí jediný zápas k postupu pražské Spartě, která zvítězila 5:3 na ledě Vítkovic. Srovnaný stav série je naopak mezi Mountfieldem HK a Zlínem. Východočeši vyhráli před domácími fandy jasně 5:1.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 29. V. Němec (Pivko, H. Zohorna). Rozhodčí: Pešina, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Plzeňští hráči vlétli do úvodní třetiny povzbuzení těsným sobotním vítězstvím, skóre však jako první změnili domácí hokejisté. V polovině zápasu se trefil kanonýr Němec. Pro nejlepšího střelce Brna to byl čtvrtý gól ve vyřazovacích bojích.

Kometa si zbývající minuty taktickým výkonem už pohlídala. Nic na tom nezměnily ani dvě slepené přesilovky hostů z úvodu třetí třetiny. Hlavní oporou brněnského mužstva byl brankář Marek Čiliak, který si připsal první čisté konto v play off.

Brno: Čiliak - Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dlapa - J. Hruška, Čermák, Pivko - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Jakub Svoboda - H. Zohorna, Raška, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Moravčík - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Vlasák, J. Sýkora - Indrák, Kašpařík, Schleiss - M. Dvořák, Lev, Holec. Trenéři: Razým, Michal Straka a Špaček.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 60. Martin Růžička (Adamský, Polanský). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 10.071. Stav série: 1:3.

Více než 10 tisíc diváků se v Pardubicích se dlouho nemohlo pokochat pohlednější akcí. Oba celky se předháněly spíše v počtu nepřesností než v gólových příležitostech. Když už se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, propadli domácí ve středním pásmu, do příležitostnosti se dostal Adamský a Martin Růžička následnou dorážkou rozhodl o výhře Třince.

Pardubice: Hudáček - Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Píša, Korím - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Nahodil, Somík - Půhoný, Semorád, Endál. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Třinec: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - D. Květoň, Bonk, V. Polák - Rákos, Kindl, Rufer - Hrňa, Peterek. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. E. Němec (Kolouch, R. Stehlík), 20. Szturc (J. Káňa, Šedivý), 54. E. Němec (Vandas, Kolouch) - 3. Piskáček (P. Ton, J. Hlinka), 14. P. Ton (J. Hlinka), 21. P. Ton (Rolinek, J. Hlinka), 30. J. Hlinka (P. Ton, Pilař), 50. Pech (Krejčík). Rozhodčí: Souček, Šindler - Charvát, Zavřel. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2. Diváci: 9320. Stav série: 1:3.

Ostravanům se prakticky rozpadl první útok, když do utkání nenastoupil kapitán Burger a také Húževka. Jediná dramatická zápletka utkání byla k vidění jen na konci první třetiny, kdy se unaveným Vítkovicím podařilo vyrovnat dvougólový náskok Pražanů, dále už na ledě jasně dominoval vítěz základní části.

Skvělý zápas v dresu Sparty odehrál opět Petr Ton. Čtyřicetiletý útočník přidal ke dvěma zásahům ze třetího duelu série další dva góly a navrch ještě i dvě asistence.

Vítkovice: Šindelář - Dudáš, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Kovář - J. Káňa I, Szturc, Šedivý - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, Valčák, Pastor - Vandas, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Krejčík, Philipp, Kubát, Hrbas - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Simon, I. Rachůnek - Forman, Přibyl, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávka: 23. Švagrovský (Jank, Frühauf), 23. Knotek (Škoda, Vydarený), 45. Mertl (Kudrna, Šimánek), 51. Jank (Mikuš, Pospíšil), 59. Marek (Knotek, Škoda) - 20. Veselý (Honejsek). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9, navíc Melenovský (Zlín) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5048. Stav série: 2:2.

Výbornou hokejovou bitvu začali lépe hokejisté Zlína, když je ve 20. minutě dostal do vedení Veselý. Domácí ale dvěma slepenými góly otočili vývoj zápasu. Od té chvíle Zlínští marně bušili do hradecké obrany. S přibývajícím časem hostům navíc začaly pochodovat nervy a na následná vyloučení doplatili dalšími inkasovanými brankami.

Hradec Králové: Kacetl - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Jank, Frühauf, Prokop - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Tvrdík, Pospíšil - Švagrovský, Marha, Červený - Škoda, Knotek, Marek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít