NHL: Eliášova trefa přiživila naději New Jersey na postup, gól dal i Fleischmann

Hokejisté New Jersey Devils porazili v NHL Toronto a stále mají naději na účast ve vyřazovacích bojích. Do střelecké listiny zápasu se zapsal i český útočník Patrik Eliáš.

Patrik Eliáš po asistenci Jaromíra Jágra rozhodl o výhře New Jersey nad Dalllasem | Zdroj: ČTK

O svém vítězství rozhodli ďáblové v první polovině zápasu. Na první gól Damiena Brunnera z patnácté minuty přihrával obránce Marek Židlický, v úvodu druhé třetiny se dvěma góly během půl minuty dostali do tříbrankového vedení.

Na 2:0 zvyšoval sedmatřicetiletý Eliáš. V útočném pásmu převzal Merrillovu přihrávku, naznačil střelu a blafákem překonal Jamese Reimera v brance Toronta. Připsal si svou sedmnáctou branku v sezoně.

Hokejisté New Jersey nakonec zvítězili 3:2 a deset utkání před koncem základní části soutěže ztrácí na postupové pozice pět bodů.

V dresu Floridy se prosadil Tomáš Fleischmann. Svým osmým gólem v sezoně snížil skóre zápasu v Anaheimu na 2:3, poté už ale stříleli pouze domácí, kteří zvítězili 6:2.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Columbus 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 14. Clutterbuck, 40. Hamonic. Střely na branku: 32:41. Diváci: 15 008.

Pittsburgh - St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 52. Backes. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18 662.

New Jersey - Toronto 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 15. Brunner (Židlický), 22. Eliáš, 22. Merrill - 26. Bozak, 59. Kessel. Střely na branku: 24:23. Diváci: 15 238.

Chicago - Nashville 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 19. Fisher, 38. Bourque. Střely na branku: 29:17. Diváci: 21 727.

Detroit - Minnesota 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 14. a 19. Nyquist, 52. Tatar - 32. Pominville, 45. Coyle, 47. Parise, 63. Moulson. Střely na branku: 16:25. Diváci: 20 066.

Vancouver - Buffalo 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Richardson, 13. Matthias, 22. Weber, 43. Booth - 2. Ennis, 4. McBain. Střely na branku: 36:18. Diváci: 18 910.

Anaheim - Florida 6:2 (1:0, 4:2, 1:0)
Branky: 12. Maroon, 21. Selänne, 25. Silfverberg, 31. Palmieri, 32. Perry, 47. Getzlaf - 28. Hayes, 30. Fleischmann. Střely na branku: 40:30. Diváci: 17 281.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít