Kvůli modernizaci D1 u Jihlavy se ve směru na Prahu vytvořila kolona

Plánovaná modernizace dálnice D1 v úseku Loket-Hořice dnes kvůli sněžení nezačne. Na trase mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem už jsou ale dělníci a provoz je sveden do jednoho jízdního pruhu. To způsobilo kolonu v délce několika kilometrů a až hodinové zdržení pro řidiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dálnici D1 dnes na 112. kilometru začali montovat mobilní svodidla. Ve směru na Prahu se před omezením tvořily mnohakilometrové kolony | Foto: Andrea Kratochvílová

Mobilní svodidla zatím stojí od 112. kilometru směrem na Prahu na asi kilometrovém úseku k místní benzinové stanici.

Do poloviny týdne by je ale pracovníci měli doinstalovat až ke 104. kilometru u Větrného Jeníkova, jak bylo plánováno.

Řidiči tady projedou jen jedním jízdním pruhem. Před omezením na 119. kilometru u Velkého Beranova se už vytvořila asi sedmikilometrová kolona.

Pohybuje se navíc velmi pomalu a kvůli houstnoucímu provozu může být ještě delší. Šoféři tak musejí počítat se zdržením, které může trvat i desítky minut až hodinu.

Na úseku Loket-Hořice na 75. kilometru dálnice by se mělo začít pracovat zítra ráno zhruba v 7 hodin. Dělníci tam musí do neděle osadit 11 kilometrů svodidel.

Modernizace dálnice D1 | Foto: Český rozhlas

Eva Kézrová, Simona Bartošová, Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme