Česko 3:0 Lotyšsko

Číňané prověřují fotografie možných trosek ztraceného malajsijského letadla

Čínské letadlo zaznamenalo několik objektů, které mohou pocházet ze ztraceného Boeingu malajsijských aerolinií. Bílé předměty plavou v jižní části Indického oceánu, tedy ve stejné oblasti, kde na možné trosky upozornily satelitní snímky. Peking teď nové fotografie prověřuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po ztraceném malajsijském letadle pátraly dva čínské Iljušiny II-76. Jeden z nich objevil několik podezřelých objektů | Zdroj: Reuters

Mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí potvrdil, že posádka jednoho z čínských Iljušinů Il-76, které dnes po ztraceném malajsijském letounu pátraly, spatřila v prohledávané oblasti plovoucí čtvercový objekt a menší bílé předměty rozptýlené na ploše několika kilometrů.

Fotografie objektů se teď snaží Peking analyzovat. Australský úřad pro námořní bezpečnost už také oznámil, že se čínský nález pokouší znovu lokalizovat.

Do pátrání po ztraceném malajsijském Boeingu se nově zapojili i Japonci

Číst článek

V pátrání po zmizelém malajsijském Boeingu pokračuje deset letadel. Včera se k záchranným týmům z Austrálie a Číny připojili Japonci.

Armáda a záchranáři prozkoumávají plochu Indického oceánu o rozloze přes 68 tisíc kilometrů čtverečních. Oblast se rozšířila o několik tisíc kilometrů poté, co Francie publikovala další satelitní snímky s možnými troskami ztraceného Boeingu.

Pokračuje pátrání po zmizelém letadle společnosti Malaysia Airlines | Foto: ČTK

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme