Zápas Ostravy se Spartou měl být v poločase ukončen, říká Damková

Podle předsedkyně Komise rozhodčích Fotbalové asociace Dagmar Damkové měl být sobotní duel mezi Ostravou a Spartou kvůli výtržnostem diváků v poločase ukončen. Uvedla to v oficiálním prohlášení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedkyně Komise rozhodčích FA ČR Dagmar Damkov | Zdroj: ČTK

„Zápas Baníku se Spartou byl v poločase jednoznačně zralý na jeho ukončení. Chápu, že se vždy musí udělat vše pro dohrání utkání, ale tady už bylo všechno hodně za hranou únosnosti,“ nechala se slyšet bývalá ligová sudí.

„V tom, co se dělo o přestávce na Bazalech, se fotbal hrát nedá. A rozhodčí by jednou měli dát jasný signál,“ dodává Damková.

Rozhodčímu Karlu Hrubešovi, který utkání řídil, navíc vytkla, že v 84. minutě neodpískal penaltu ve prospěch Sparty za ruku ostravského obránce Michala Frydrycha v pokutovém území.

„Pokutový kop měl být pro Spartu jednoznačně nařízen. Zpětně to uznal i rozhodčí Hrubeš, s nímž jsem těsně po utkání mluvila. Z televizních záběrů bylo Frydrychovo hraní rukou evidentní, protože hráč jejím pohybem zamezil míči jít na branku. Rozhodčí prý situaci ze svého pohledu na hřišti viděl tak, že si Frydrych spíše snaží krýt obličej,“ uvedla Damková.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme