Hudba z filmových hitů zazní v Praze. Hosty budou skladatel Elfman a režisér Burton

Melodie z filmů Střihoruký Edward, Batman nebo Karlík a továrna na čokoládu zazní dnes večer v pražském Obecním domě. Hostem speciálního koncertu filmových melodií bude i jejich autor, skladatel Danny Elfman, čtyřikrát nominovaný na Oskara. Diváci se můžou těšit i na to, že uslyší slavného skladatele naživo zpívat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obecni dum | Foto: CzechTourism

Praha je teprve čtvrtou světovou metropolí, která hostí tento speciální koncert hudby z filmů režiséra Tima Burtona.

Hudební témata doplněná projekcemi režisérových skic a storyboardů zahraje devadesátičlenný Český národní symfonický orchestr a zazpívá Český filharmonický sbor Brno.

Přehrát

00:00 / 00:00

O koncertě filmových hitů natáčel redaktor Nikola Bojčev

Skladatel Danny Elfman i režisér Tim Buton budou v sále spolu s diváky. A Elfman nebude jen mluvit o své hudbě, případně sedět v publiku, ale taky zazpívá. A to píseň What's this?! z celovečerního snímku Noční můra před Vánoci.

Na hudbě k filmu Noční můra před Vánoci nebo chcete-li Ukradené Vánoce Tima Burtona spolupracoval Danny Elfman s kontroverzním muzikantem Marylinem Mansonem, kterého studio Disney původně nechtělo.

„Byla to docela legrace. O pět let později, co jsem sám navrhoval zapojit Mansona do projektu a oni to zamítli, tu byl konečně tenhle projekt. A Disney za mnou přišel s jeho jménem. Bylo to vážně bláznivé,“ vypráví skladatel Elfman.

z filmu Frankenweenie | Foto: oficiální Facebook filmu Frankenweenie

K Ukradeným Vánocům se přidají hudební motivy z filmů Velká ryba, Planeta opic, Mrtvá nevěsta, Frankenweenie: domácí mazlíček, Beetlejuice nebo Karlík a továrna na čokoládu.

Danny Elfman spolupracuje s Timem Burtonem už 27 let. Celé to začalo filmem Pee-weeho velké dobrodružství, zavzpomínal Elfman:

„Byl jsem v kapele Oingo Boingo. A on oslovil mého agenta, jestli bych měl zájem o schůzku. Nevěděl jsem, o co by mělo jít. On řekl, že dělá film Pee-weeho velké dobrodružství. Já se zeptal: To chcete píseň? A on na to, že ne, že celou hudbu. Co? Jasně, samozřejmě."

To se psal rok 1985. Od té doby složil Danny Elfman hudbu k už patnácti filmům režiséra Tima Burtona. A jejich spolupráce směle pokračuje dál.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme