Bratislavští fanoušci podporují Doněck, na hráče Lva pískají

Emotivní čtvrtfinále Kontinentální hokejové ligy mezi Doněckem a Lvem Praha hostí aktuálně Bratislava. Když si měli slovenští fanoušci vybrat, koho z této dvojice podpoří, vybrali si jasně Doněck, který vyrovnal sérii na 2:2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Doněcku v Bratislavě | Foto: Vojtěch Berger

„Nic proti Čechům nemám, ale nezvládli to psychicky. Mysleli si, že budou hrát v domácím prostředí. Ale když dali gól, celá hala začala pískat,“ říká jeden z pravověrných fanoušků Slovanu Bratislava.

Se šálami Doněcku vytvořili mohutnou kulisu ve prospěch ukrajinského týmu. „Není to tak, že bychom fandili jen Doněcku. Jsme fanoušci sportu, ale je třeba podpořit Ukrajinu, protože to, co se tam děje, je zbytečný konflikt,“ vysvětluje slovenský fanda.

Přehrát

00:00 / 00:00

S fanoušky v Bratislavě mluvil redaktor Českého rozhlasu Vojtěch Berger

Atmosféra v bratislavské hale mrzela i kapitána Lva Jiřího Novotého, který čekal, že slovenští fanoušci budou fandit jeho týmu. Pondělní zápas musel vynechat kvůli trestu za gesto, kterým reagoval na vulgární výkřiky na adresu Lva.

Samotných ukrajinských fanoušků přijelo do Bratislavy jen asi 50. Většinou jsou to ještě teenageři a prostředí ve slovenské hale si nemůžou vynachválit. „Je to pohostinná země, fanoušci jsou na naší straně,“ těší jednoho z ukrajinských fanoušků.

Doněck včera večer vyhrál 3:1 a srovnal stav čtvrtfinálové série na 2:2. Další příležitost zakřičet si „šajbu, šajbu" dostanou slovenští fanoušci ve středu, kdy se v Bratislavě hraje pátý zápas.

Slovák fandící Doněcku v zápase se Lvem v Bratislavě | Foto: Vojtěch Berger

Vojtěch Berger, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme