Muž, který vyprovokoval tragickou potyčku v Teplicích, dostal pět let vězení

V případu loňské tragické potyčky na zahájení lázeňské sezony v Teplicích padl pětiletý trest vězení. Od Krajského soudu v Ústí nad Labem s ním odešel muž, který měl incident vyprovokovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

K potyčce došlo loni v květnu při oslavách začátku lázeňské sezony v Teplicích. Obžalovaný muž ji vyprovokoval poté, co mu jeho známý zavolal, že má problémy se skupinou lidí.

Střet vyvrcholil rvačkou, při níž obžalovaný dvakrát bodnul devětačtyřicetiletého muže, který později zemřel, a nožem napadl i další dva muže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání soudu sledoval reportér Jan Bachorík

Obžaloba původně vinila útočníka z ublížení na zdraví s následkem smrti s rasovým podtextem a hrozilo mu až 16 let vězení. Ústecký krajský soud ale případ překvalifikoval na trestný čin rvačky bez rasového podtextu a výtržnictví.

Státní zástupkyně Zdena Chromá si kvůli rozdílné kvalifikaci nechala lhůtu pro odvolání. „Kvalifikoval podle jiného ustanovení a tomu odpovídá i trest, takže já si počkám na písemné vyhotovení a podle toho se rozhodnu, jestli podám odvolání,“ uvedla.

Z překvalifikování těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti na rvačku a výtržnictví byl spokojený obhájce obžalovaného Jan Svoboda.

„Soud shledal, že není rasový motiv jednání, a zásadním způsobem překvalifikoval jednání pana obžalovaného z těžké újmy na zdraví na trestný čin rvačky,“ řekl obhájce. I on si ale nechal lhůtu pro odvolání.

Soudce nevyloučil stíhání dalších lidí

S rozsudkem naopak nesouhlasí příbuzní mrtvého muže. „On nenapadl jednoho člověka, že zabil, on napadl plno lidí a dostane pět let? To neexistuje,“ zdůrazňuje sestra mrtvého muže Marie Larsonová.

Spolu s překvalifikováním trestného činu na rvačku soudce nevyloučil trestní stíhání dalších lidí.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme